بزرگترین اعتصاب کارمندان فدرال در کانادا آغاز شد

0 11


PSAC employee Kayli Nelson pickets in front of the Prime Minister's Office after more than 155,000 public sector union workers with the Public Service Alliance of Canada (PSAC) began a strike

منبع تصویر، Reuters

در پی به توافق نرسیدن گفتگوهای صنفی اتحادیه کارمندان فدرال کانادا با دولت این کشور، حدود یک سوم کارمندان این اتحادیه اعتصاب کردند.

انتظار می‌رود دست از کار کشیدن این حدود ۱۵۵ هزار کارمند فدرال، بخش‌های بزرگی از خدمات دولتی مانند صدور پاسپورت یا رسیدگی به گزارش‌های مالیاتی را که اتفاقا در اوج زمان اعلام و بررسی است، مختل کند.

اتحادیه کارمندان فدرال کانادا از دولت جاستین ترودو خواسته که درباره افزایش حقوق آنها و همچنین امکان دورکاری اعضای خود به خواسته‌های این اتحادیه ترتیب اثر دهد.

جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا در واکنش به این اعتصاب که گفته شده طی ۳۰ سال گذشته بزرگترین است، خواستار اقدام فوری و یافتن راه حل شده است.

ائتلاف کارمندان خدمات عمومی کانادا (PSAC) که نمایندگی صنف کارمندان و کارگران فدرال این کشور را بر عهده دارد، تصمیم خود به اعتصاب را از بامداد روز چهارشنبه – ۱۹ آوریل، ۳۰ فروردین – عملی کرد و از اعضای خود خواست که سر کار حاضر نشوند.

به این ترتیب حدود یک سوم از نیروهای فدرال صبح چهارشنبه دست به اعتصاب زدند و در برابر محل‌های کار خود تجمع کردند.

این اتحادیه می‌گوید «تمام راه‌های ممکن» برای مجاب کردن دولت به خواسته‌های اعضای خود را امتحان کرده و در نهایت با توجه به «رای اکثریت بسیار بزرگ» اعضای خود به اعتصاب، این تصمیم را گرفته است.

همزمان گفتگوها میان این اتحادیه و نمایندگان دولت فدرال کانادا در جریان است هر چند نمایندگان اتحادیه کارمندان فدرال می‌گویند دو طرف «فاصله زیادی» از هم دارند و راه طولانی برای رسیدن به توافق مانده است.

کارمندان فدرال خواستار افزایش قابل توجه حقوق خود هستند تا درآمد آنها مطابق تورم بی‌سابقه یک سال گذشته افزایش یابد.

بخش بزرگی از اعتصاب‌کنندگان کارمندان اداره مالیات کانادا هستند که این روزها اوج حجم کاری خود را می‌گذراند چرا که آخرین مهلت برای ارسال گزارش‌های مالیاتی سالانه در کانادا، ۳۰ آوریل است.

دولت کانادا پیشنهاد ۹ درصد افزایش حقوق طی ۳ سال آینده را به این اتحادیه داده اما آنها می‌گویند با توجه به تورم حدود ۱۰ درصدی ظرف کمتر از یک سال گذشته، دولت باید اضافه حقوق بیشتری در نظر بگیرد.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.