بساط قهرمانان کنار خیابان؛ نگاهی به ملی‌پوشان ایرانی که دستفروش شدند

0 3


امیرحسین محمودپور، کاپیتان تیم ملی روئینگ ایران، آخرین ورزشکار سرشناسی است که به دلیل مشکلات مالی به دستفروشی روی آورده است

منبع تصویر، FARS

توضیح تصویر،

امیرحسین محمودپور، کاپیتان تیم ملی روئینگ ایران، آخرین ورزشکار سرشناسی است که به دلیل مشکلات مالی به دستفروشی روی آورده است

  • نویسنده, بهناز میرمطهریان
  • شغل, خبرنگار

«هیچ وقت سمت ورزش حرفه‌ای نرید. این رو کسی داره بهتون می‌گه که ده سال از زندگی خود‌ش رو مدام و به صورت شبانه‌روز پای ورزش گذاشته. آخرش می‌شه من. با وجود اینکه در شهر من هم اداره بندر هست و هم اداره گمرک من باید بیام اینجا کاسبی کنم.»

این‌ها را امیرحسین محمودپور، کاپیتان تیم ملی روئینگ ایران، با انتشار ویدئویی در اینستاگرامش گفت که از تیم ملی و ورزش حرفه‌ای خداحافظی کرده است؛ در این ویدئو نمایی از یک ورزشکار در کنار رگالی از لباس‌هایی که برای فروش کنار خیابان گذاشته است، دیده می‌شود.

او نه بازنشسته شده و نه از ورزش خداحافظی کرده است. درست در اوج، وقتی به قول خودش به تازگی مدال نقره المپیک دانشجویان را به عنوان «معتبرترین مدال خانواده قایقرانی» کسب کرده و در فاصله چهار پنج ماه تا مسابقات سهمیه المپیک پاریس که شکی در به دست آوردنش ندارد. یک ورزشکار چه حجمی از ناامیدی را باید تجربه کرده باشد که از المپیکی بگذرد که فرصت حضور و مدال‌آوری در آن، آرزوی هر ورزشکاری است؟

ماجرای دردناک برای ورزش ایران اما اینکه که آنچه امروز امیرحسین محمودپور را از ادامه ورزش ناامید کرده و به دستفروشی کشانده، قصه پرتکرار زندگی ده‌ها ورزشکاری است که به رغم کسب قهرمانی‌های متعدد در نهایت برای امرار معاش به دستفروشی روی آوردند.

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.