بلیط موزه برای مادران دارای سه فرزند نیم‌بها شد

0 15


طرح بلیط نیم‌بها برای مادران دارای سه فرزند در موزه‌های زیر نظر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اجرایی می‌شود.

مدیرکل موزه‌ها از اجرای طرح بلیط نیم‌بها برای مادران دارای سه فرزند در موزه‌های زیر نظر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خبر داد.

مرتضی ادیب‌زاده، مدیرکل موزه‌ها در این خصوص ابراز داشت:

در ۶ ماه نخست امسال حدود ۲۰ هزار نفر در قالب طرح جوانی جمعیت از موزه‌ها بازدید کردند.

وی افزود:

با توجه به بند الف از ماده ۲۵ قانون «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» با موضوع نیم‌بها کردن ورودی تمامی اماکن، بناهای تاریخی و موزه‌های تابع وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مصوب ۱۹ آبان‌ماه ۱۴۰۰ مجلس شورای اسلامی برای مادران دارای سه فرزند و بیشتر، معاونت توسعه مدیریت و منابع و اداره‌کل موزه‌ها برای اجرایی کردن این بند با ابلاغ بخشنامه‌ای به تمام استان‌ها، موزه‌ها را موظف کرد تا هزینه ورودی برای این گروه هدف، نیم‌بها شود.

وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نخستین‌بار است که رسما از اجرای این طرح در موزه‌های تابع خود، اطلاع داده است.

ادیب‌زاده درباره نحوه اجرای این طرح در موزه‌ها توضیح داد:

پیگیری‌های لازم برای دریافت شناسه، ویژه مادران دارای سه فرزند و بیشتر از ثبت احوال کشور برای درج در سامانه فروش الکترونیکی بلیط موزه‌ها و اماکن تاریخی در دست اقدام است. در حال حاضر هویت این گروه با مراجعه حضوری به موزه‌ها و بررسی مدارک معتبر (شناسنامه) تایید می‌شود.

بر اساس گزارش وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، قانون «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» ۱۹ آبان‌ماه ۱۴۰۰ در مجلس شورای اسلامی تصویب شد. در این قانون تسهیلاتی همچون نیم‌بها شدن هزینه موزه‌ها، اماکن تاریخی، ‌فرهنگی، ورزشی و سینماها برای مادران دارای سه فرزند در نظر گرفته شده است.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.