بهترین اقامتگاه های بومگردی شیراز | آدرس + امکانات + قیمت

0 12


در شیراز، پایتخت گل و شعر ایران، اقامتگاه‌های بومگردی بسیاری با امکانات رفاهی مناسب برای اقامت گردشگران ایجاد شده است.

بهترین بومگردی های شیراز کدامند؟

گزینه‌های اقامتی بسیاری در شهر شیراز، از هتل‌های لوکس گرفته تا مهمانسراهای ساده برای گردشگران ایجاد شده است؛ اما با اقامت در بومگردی های شیراز، تجربه‌ای منحصربه‌فرد از سفر برای شما رقم خواهد خورد. از مشهورترین و محبوب‌ترین بومگردی های شیراز می‌توان به اقامتگاه بومگردی ماه سلطان، عمارت قاجاریه، لوتوس، ترنجستان، خانه باغ ایرانی، عمارت هفت‌رنگ و گلستان راز اشاره کرد؛ اقامتگاه‌هایی در خانه‌های تاریخی بازسازی‌شده که فرصت آشنایی با فرهنگ و سنت‌های شیراز را برای شما فراهم می‌آورند. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با برخی از بهترین بومگردی های شیراز، امکانات، اتاق‌ها و موقعیت جغرافیایی آن‌ها آشنا کنیم.

با محبوب‌ترین اقامتگاه‌های بومگردی شیراز آشنا شوید:

اقامتگاه بومگردی ماه سلطان

اقامتگاه بومگردی ماه سلطان

منبع عکس: مجله جاباما. عکاس: ناشناس

اقامتگاه بومگردی ماه سلطان به میزبانی «عالم تاج ظل‌انوار» در خیابان لطفعلی‌خان زند شیراز قرار دارد؛ اقامتگاهی که پس از مرمت و بازسازی خانه‌ای تاریخی با قدمت حدود ۱۰۰ سال در سال ۱۳۹۸ با کاربری بومگردی افتتاح شد. فاصله اقامتگاه بومگردی ماه سلطان تا فرودگاه دستغیب شیراز، ۹ کیلومتر (۱۵ دقیقه) و تا ایستگاه راه‌آهن شیراز، ۲۴ کیلومتر (۲۵ دقیقه) است.

حیاطی باصفا با حوضی آبی‌رنگ و گلدان‌های رنگارنگ، دو سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی و دو حمام در داخل حیاط، چایخانه سنتی با میز و صندلی‌ها و تخت‌های چوبی، پخش و اجرای موسیقی محلی زنده، اینترنت وای‌فای رایگان و پرسنل مسلط به زبان انگلیسی برای راهنمایی گردشگران غیرایرانی از جمله امکانات بومگردی ماه سلطان هستند.

مهمانان همچنین می‌توانند با هماهنگی قبلی با پرسنل بومگردی، انواع غذاهای محلی و لذیذ نظیر کلم‌پلو شیرازی، دم پختک، کته گوجه، دوپیازه آلو، کتلت و غیره و همچنین انواع پیش‌غذا، نوشیدنی‌های سرد و گرم، عرقیجات، دسر و کیک را در ساعات مختلف روز سفارش دهند. در چایخانه این مجموعه در روزهای پنجشنبه و جمعه با هماهنگی قبلی صبحانه مخصوص ماه سلطان و صبحانه فرنگی سرو می‌شود.

اتاقهای اقامتگاه بومگردی ماه سلطان

منبع عکس: مجله جاباما. عکاس: ناشناس

بومگردی ماه سلطان در فاصله نزدیکی از برخی از مشهورترین جاهای دیدنی شیراز چون خانه تاریخی نصیرالملک، مسجد نصیرالملک، خانه قوام، آرامگاه شیخ روزبهان فسایی، مدرسه خان، مسجد جامع عتیق، امامزاده سید علاءالدین حسین و شاهچراغ قرار دارد و شما می‌توانید با پای پیاده به‌راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

اقامتگاه بومگردی دو طبقه ماه سلطان دارای ۶ اتاق به‌صورت دو اتاق مستر دو نفره مهربانو و زربانو در طبقه همکف و اتاق‌های اختصاصی دو تا پنج نفره مه‌بانو، گوهربانو، شه‌بانو و نازبانو در طبقه اول است و به‌طور کلی ظرفیت اسکان و پذیرش ۱۸ گردشگر را دارد. اتاق‌های بومگردی مجهز به تخت، سرویس کف‌خواب، یخچال، میز و صندلی، اسپیلت یا کولر آبی و بخاری گازی هستند. 

بومگردی ماه سلطان گروه‌های مجردی را پذیرش نمی‌کند. ورود حیوانات خانگی و برگزاری مراسم در این مجموعه ممنوع، اما استعمال دخانیات مجاز است. برخی واحدها سرویس حمام و بهداشتی (ایرانی و فرنگی) اختصاصی ندارند و رزروکنندگان آن‌ها باید از این امکانات به‌صورت اشتراکی (در حیاط) استفاده کنند. برای نفرات اضافه اتاق‌ها رخت‌خواب سنتی در نظر گرفته‌اند و هزینه یک شب اقامت هر نفر اضافه ۳۵۰,۰۰۰ تومان است. رزرو اتاق در بومگردی ماه سلطان به‌همراه صبحانه خواهد بود. جدول قیمت و اطلاعات واحدها به شرح زیر است:

نام واحد زیربنا (متر مربع) ظرفیت امکانات اضافه رنج قیمت (تومان)
گهربانو ۱۰ تا سه نفر (دو نفر پایه + تا یک نفر اضافه)
دو تخت یک‌نفره، یک رخت‌خواب سنتی، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، حمام ۸۵۰,۰۰۰
نازبانو ۱۲ تا سه نفر (دو نفر پایه + تا یک نفر اضافه)
یک تخت دونفره، یک رخت‌خواب سنتی، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، حمام ۸۵۰,۰۰۰
زربانو ۱۲ دو نفر یک تخت دونفره، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، حمام ۹۵۰,۰۰۰
مهربانو ۱۲ دو نفر دو تخت یک‌نفره، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، حمام ۹۵۰,۰۰۰
مه‌بانو ۱۰ تا چهار نفر (دو نفر پایه + تا دو نفر اضافه) یک تخت دونفره، دو رخت‌خواب سنتی، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، حمام ۸۵۰,۰۰۰
شه‌بانو ۱۸ تا پنج نفر (سه نفر پایه + تا دو نفر اضافه) یک تخت دونفره، یک تخت یک‌نفره، دو رخت‌خواب سنتی ۱,۱۳۷,۰۰۰

منبع جدول: وب‌سایت جاباما / موضوع: جدول انواع واحدها، ویژگی‌ها و هزینه یک شب اقامت در بومگردی ماه سلطان (بهار ۱۴۰۲)

اقامتگاه بومگردی عمارت قاجاریه

بومگردی عمارت قاجاریه شیراز در سال ۱۳۹۷ شمسی پس از مرمت و بازسازی، افتتاح شد. این اقامتگاه در زمینی به مساحت ۴۱۶ متر مربع و زیربنای ۳۵۰ متر مربع قرار دارد. پنجره‌هایی با قاب‌های چوبی و شیشه‌های رنگی قدیمی، حیاط زیبا با درختان و بوته‌های سرسبز و حوضی بزرگ و آبی‌رنگ از جذابیت‌های این بومگردی به شمار می‌روند.

اقامتگاه بومگردی عمارت قاجاریه

منبع عکس: مجله جاباما. عکاس: ناشناس

جاذبه‌هایی چون ارگ کریمخان، شاهچراغ، نارنجستان قوام، خانه زینت‌الملک، مسجد جامع عتیق و مسجد نصیرالملک نیز در فاصله نزدیکی از عمارت قاجاریه شیراز قرار دارند. فاصله اقامتگاه بومگردی عمارت قاجاریه تا فرودگاه دستغیب شیراز، ۱۱ کیلومتر (۲۰ دقیقه) و تا ایستگاه راه‌آهن شیراز، ۲۷ کیلومتر (۳۰ دقیقه) است.

اقامتگاه بومگردی عمارت قاجاریه، به میزبانی مهندس «طه‌رضا همایونی» یکی از زیباترین و محبوب‌ترین اقامتگاه‌های بومگردی شیراز است؛ اقامتگاهی که در یکی از خانه‌های قدیمی شهر (از آثار ملی ثبت‌شده شیراز) با قدمتی از دوره قاجار در بافت تاریخی قرار دارد. هشت باب اتاق این بومگردی در طبقات همکف، اول و دوم (دو اتاق دو تخته در طبقه همکف، دو اتاق دو تخته و سه اتاق سه تخته در طبقه اول و یک اتاق شاه‌نشین سه تخته در طبقه دوم) قرار گرفته‌اند. توجه داشته باشید که اقامتگاه عمارت قاجاریه در بخش ورودی به اتاق‌های طبقه اول و دوم دارای تعدادی پله است. 

اقامتگاه بومگردی عمارت قاجاریه

منبع عکس: مجله جاباما. عکاس: ناشناس

از امکانات رفاهی تمام اتاق‌های بومگردی عمارت قاجاریه می‌توان به تخت، توالت فرنگی و حمام اختصاصی، یخچال، تلویزیون و سیستم سرمایشی و گرمایشی اسپیلت اشاره کرد. توالت ایرانی مشترک در محوطه حیاط خانه، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی، راهنمای تور، اینترنت رایگان، کافی‌شاپ با امکان سفارش انواع نوشیدنی‌های سرد و گرم، دمنوش‌ها، قهوه و قلیان و امکان سفارش انواع غذاهای محلی و سنتی نظیر کلم‌پلوی شیرازی، کوفته شیرازی، دمپختک، دیزی، جوجه‌کباب و چلوکباب از دیگر امکانات ارائه شده در این بومگردی هستند. لازم به ذکر است که عمارت قاجاریه پارکینگ اختصاصی ندارد و مهمانان می‌توانند خودروی خود را در پارکینگ عمومی نزدیک اقامتگاه پارک کنند.

اقامتگاه بومگردی عمارت قاجاریه در خانه تاریخی ثبت ملی قرار دارد

بومگردی عمارت قاجاریه گروه‌های مجردی را پذیرش می‌کند. ورود حیوانات خانگی به این مجموعه ممنوع، اما استعمال دخانیات و برگزاری مراسم در آن مجاز است. هزینه یک شب اقامت هر نفر اضافه ۳۰۰,۰۰۰ تومان خواهد بود. جهت حفظ امنیت میهمانان درب اقامتگاه ساعت از ساعت ۱۲ شب به بعد بسته و تردد ممنوع است. رزرو اتاق در بومگردی عمارت قاجاریه به‌همراه صبحانه خواهد بود. جدول قیمت و اطلاعات واحدها به شرح زیر است:

نام واحد زیربنا (متر مربع) ظرفیت امکانات اضافه رنج قیمت (تومان)
سه دری بالا ۱۳ ظرفیت تا دو نفر (یک نفر پایه + تا یک نفر اضافه)
یک  تخت دونفره (ورودی ۶ پله دارد) از ۹۰۰,۰۰۰ تا ۱,۲۰۰,۰۰۰
یک دری بالا ۱۳ ظرفیت تا دو نفر (یک نفر پایه + تا یک نفر اضافه)
یک تخت دونفره (ورودی ۶ پله دارد) از ۹۰۰,۰۰۰ تا ۱,۲۰۰,۰۰۰
یک ۱۱ دو نفر دو تخت یک‌نفره (ورودی یک پله منفی دارد) از ۹۷۵,۰۰۰ تا ۱,۳۰۰,۰۰۰
سه ۱۱ دو نفر دو تخت یک‌نفره (ورودی یک پله منفی دارد) از ۱,۰۰۰,۰۰۰ تا ۱,۲۰۰,۰۰۰
شاه‌نشین ۲۳ سه نفر یک تخت دونفره، یک تخت یک‌نفره (ورودی هفت پله کنج دارد) از ۱,۳۵۰,۰۰۰ تا ۱,۸۰۰,۰۰۰
ارسی ۱۸ تا سه نفر (دو نفر پایه + تا یک نفر اضافه) یک تخت دونفره، یک تخت یک‌نفره (ورودی سه پله دارد) از ۱,۳۵۰,۰۰۰ تا ۱,۸۰۰,۰۰۰
سه دری بزرگ ۱۶ تا سه نفر (دو نفر پایه + تا یک نفر اضافه) یک تخت دونفره، یک تخت یک‌نفره (ورودی ۶ پله دارد) از ۱,۱۷۰,۰۰۰ تا ۱,۵۰۰,۰۰۰
پنج دری ۱۸ تا سه نفر (دو نفر پایه + تا یک نفر اضافه) یک تخت دونفره، یک تخت یک‌نفره (ورودی سه پله دارد) از ۱,۳۵۰,۰۰۰ تا ۱,۸۰۰,۰۰۰

منبع جدول: وب‌سایت جاباما / موضوع: جدول انواع واحدها، ویژگی‌ها و هزینه یک شب اقامت در بومگردی عمارت قاجاریه (بهار ۱۴۰۲)

اقامتگاه بومگردی لوتوس 

بومگردی لوتوس با فضایی سنتی و دلچسب از بهترین اقامتگاه‌های بومگردی شیراز است که در خانه‌ای با قدمتی از دوره قاجار در محله قدیمی بالاکفت و در نزدیکی آثار تاریخی شیراز قرار دارد. این خانه تاریخی با وسعت تقریبی ۲۳۰ متر، پس از مرمت و بازسازی در سال ۱۳۹۷ شمسی با کاربری اقامتگاه سنتی به بهره‌برداری رسید. فاصله اقامتگاه بومگردی لوتوس تا فرودگاه دستغیب شیراز، ۱۰ کیلومتر (۱۵ دقیقه) و تا ایستگاه راه‌آهن شیراز، ۲۵ کیلومتر (۳۰ دقیقه) است.

اقامتگاه بومگردی لوتوس 

منبع عکس: اینستاگرام lotus.guesthouse. عکاس: ناشناس

در بومگردی لوتوس، ۹ واحد اقامتی (ترنج، گیتی، نسترن، صبا، نگار، سماع، مهر، بهار و سحر) با درب و پنجره‌های چوبی با شیشه‌های رنگی زیبا در طبقات زیرزمین، همکف و اول تعبیه شده است؛ اتاق‌هایی که پنجره آن‌ها رو به حیاطی با حوض آبی‌رنگ و گلدان‌های زیبا در اطراف آن گشوده می‌شود و طاقچه‌‌های آن‌ها مزین به شمعدان‌ها و وسایل قدیمی زیبا است. ظرفیت اتاق‌های بومگردی لوتوس از یک تا چهار نفر است و همه آن‌ها مجهز به تخت، حمام اختصاصی، سرویس بهداشتی ایرانی یا فرنگی، اسپیلت، شوفاژ، یخچال، مینی‌بار غیررایگان، جالباسی و کمد هستند.

بومگردی لوتوس به‌دلیل برخورداری از مشخصاتی چون مدیریت حرفه‌ای، رفتار صمیمانه کارکنان، امکانات رفاهی مناسب و غذاهای لذیذ، از محبوب‌ترین اقامتگاه‌های بومگردی شیراز در میان گردشگران داخلی و خارجی به شمار می‌آید.

امکاناتی نظیر رستوران و شربت‌خانه (با منوی متنوعی از صبحانه ایرانی، ناهار، شام، پیش‌غذا، نوشیدنی‌های گرم و سرد، دسر و کیک)، اتاق ماساژ، غرفه صنایع دستی (با ارائه محصولات معرق‌کاری، منبت‌کاری، قلمزنی، میناکای، سفالگری، شیشه‌گری، گلیم‌بافی و غیره)، سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی مشترک در کافه رستوران در طبقه بالای اقامتگاه، میز و صندلی‌های چوبی در حیاط، سرویس کف‌خواب (با هماهنگی مجموعه و قابل استفاده در برخی از اتاق‌ها)، کپسول آتش‌نشانی در حیاط و کافه رستوران، اتو و سشوار (با اطلاع به کارکنان مجموعه در اختیار میهمانان قرار می‌گیرد) و اقلام بهداشتی (شامپو، صابون، مایع دستشویی و دستمال توالت) نیز در بومگردی لوتوس شیراز وجود دارد.

اتاقهای اقامتگاه بومگردی لوتوس 

منبع عکس: اینستاگرام lotus.guesthouse. عکاس: ناشناس

جاذبه‌هایی چون مقبره شیخ ابوذرعه، پارک ولیعصر، باغ نارنجستان قوام، خانه تاریخی نصیرالملک، مسجد نصیرالملک، خانه قوام، آرامگاه شیخ روزبهان فسایی، مدرسه خان، مسجد جامع عتیق، امامزاده سید علاءالدین حسین و شاهچراغ در نزدیکی بومگردی لوتوس واقع شده‌اند و شما می‌توانید با پای پیاده به‌راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

بومگردی لوتوس گروه‌های مجردی را پذیرش می‌کند. ورود حیوانات خانگی و استعمال دخانیات در این مجموعه ممنوع، اما برگزاری مراسم مجاز خواهد بود. استفاده از سرویس کف‌خواب در برخی از اتاق‌ها امکان‌پذیر است و پذیرش نفر اضافه با هماهنگی اقامتگاه صورت می‌گیرد. رزرو اتاق در بومگردی لوتوس به‌همراه صبحانه خواهد بود. جدول قیمت و اطلاعات واحدها به شرح زیر است:

نام واحد زیربنا (متر مربع) ظرفیت امکانات اضافه رنج قیمت (تومان)
ترنج هشت یک نفر یک تخت یک‌نفره، سرویس بهداشتی ایرانی (چهار پله به‌سمت بالا دارد) ۷۰۰,۰۰۰
گیتی ۱۲ دو نفر دو تخت یک‌نفره، سرویس بهداشتی فرنگی داخل حمام (چهار پله به‌سمت پایین دارد) ۱,۴۰۰,۰۰۰
نسترن ۱۲ دو نفر دو تخت یک‌نفره، سرویس بهداشتی فرنگی داخل حمام (پنج پله به‌سمت بالا دارد) ۱,۴۰۰,۰۰۰
صبا ۱۲ دو نفر یک تخت دونفره، سرویس بهداشتی ایرانی (۱۰ پله به‌سمت بالا دارد) ۱,۴۰۰,۰۰۰
نگار ۱۸ سه نفر یک تخت دونفره، یک تخت یک‌نفره، سرویس بهداشتی فرنگی داخل حمام (همکف) ۲,۱۰۰,۰۰۰
سماع ۱۸ سه نفر یک تخت دونفره، یک تخت یک‌نفره، سرویس بهداشتی فرنگی داخل حمام، سرویس بهداشتی ایرانی (همکف) ۲,۱۰۰,۰۰۰
مهر ۱۸ سه نفر یک تخت دونفره، یک تخت یک‌نفره، سرویس بهداشتی فرنگی داخل حمام (پنج پله به‌سمت بالا دارد) ۲,۱۰۰,۰۰۰
بهار ۱۸ سه نفر یک تخت دونفره، یک تخت یک‌نفره، سرویس بهداشتی فرنگی داخل حمام (۱۰ پله به‌سمت بالا دارد) ۲,۱۰۰,۰۰۰
سحر ۲۲ چهار نفر چهار تخت یک‌نفره، سرویس بهداشتی فرنگی داخل حمام (۱۰ پله به‌سمت بالا دارد) ۲,۸۰۰,۰۰۰

منبع جدول: مجموعه بومگردی لوتوس / موضوع: جدول انواع واحدها، ویژگی‌ها و هزینه یک شب اقامت در بومگردی لوتوس (بهار ۱۴۰۲)

اقامتگاه بوم‌ گردی سی راه 

اقامتگاه سی راه در محله سنگ سیاه با فضایی صمیمی و دلنشین از محبوب‌ترین بومگردی های شیراز است؛ اقامتگاهی با دو اتاق دو تخته، دو اتاق سه تخته، یک اتاق چهار تخته و یک اتاق هشت تخته که قدمت بنای آجری آن به دوره پهلوی می‌رسد. بومگردی سی راه شیراز در سال ۱۳۹۶ شمسی پس از بازسازی و مرمت با کاربری اقامتگاه به بهره‌برداری رسید. این اقامتگاه دو طبقه است و اتاق‌های آن در طبقه همکف و طبقه اول قرار دارند؛ لازم به ذکر است که برخی از اتاق‌های بومگردی سی راه در ورودی دارای چند پله هستند؛ پس اگر با سالمندان یا کودکان به شیراز سفر می‌کنید، به این مسئله توجه داشته باشید.

اقامتگاه بوم‌ گردی سی راه 

منبع عکس: مجله جاباما. عکاس: ناشناس

از اقامتگاه سی راه شیراز دسترسی آسانی به خانه فروغ‌الملک، حمام وکیل، بازار وکیل و مدرسه خان و همچنین ارگ کریم‌خان، خانه زینت‌الملک و باغ نارنجستان قوام خواهید داشت. میزبانی اقامتگاه سی راه در حال حاضر بر عهده خانم «الهام طالیان‌پور» قرار دارد. فاصله اقامتگاه بومگردی سی راه تا فرودگاه دستغیب شیراز، ۱۲ کیلومتر (۲۰ دقیقه) و تا ایستگاه راه‌آهن شیراز، ۲۳ کیلومتر (۳۰ دقیقه) است.

اقامتگاه سنتی سی راه در بنایی با قدمت پهلوی قرار دارد

تمام اتاق‌های بومگردی سی راه شیراز علاوه بر تخت و امکانات معمولی (اینترنت، روم سرویس، امکانات گرمایشی و سرمایشی چون شوفاژ و اسپیلت، کمد و رخت‌آویز، فرش و یخچال)، دارای سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی هستند؛ اما تلویزیون ندارند. حوض زیبای آبی‌رنگ در وسط حیاط، گلدان‌هایی با گل‌های رنگارنگ در سراسر حیاط، تخت‌های چوبی در حیاط، پنجره‌های با قاب‌های چوبی و گچبری‌های هنرمندانه از دیگر جذابیت‌های این بومگردی به حساب می‌آیند.

از دیگر امکانات ارائه شده در بومگردی سی راه شیراز می‌توان سرویس بهداشتی ایرانی در محوطه، برگزاری تورهایی همچون تور بافت قدیم شیراز، تور آبشار مارگون و تور تمام روز و نیم‌روز شهر پارسه، پارکینگ اختصاصی، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی، فرانسه و آلمانی و سرو غذاهای محلی (فقط برای وعده ناهار) را نام برد.

بومگردی سی راه گروه‌های مجردی را پذیرش نمی‌کند. ورود حیوانات خانگی و برگزاری مراسم در این مجموعه ممنوع، اما استعمال دخانیات مجاز است. رزرو اتاق در بومگردی سی راه به‌همراه صبحانه خواهد بود. جدول قیمت و اطلاعات واحدها به شرح زیر است:

نام واحد زیربنا (متر مربع) ظرفیت امکانات اضافه رنج قیمت (تومان)
دو تخته دبل دو نفر یک تخت دونفره ۱,۱۰۰,۰۰۰
دو تخته تویین دو نفر دو تخت یک‌نفره ۱,۱۰۰,۰۰۰
سه تخته تا چهار نفر (سه نفر پایه + تا یک نفر اضافه) سه تخت یک‌نفره ۷۸۰,۰۰۰
سه تخته سه نفر یک تخت دونفره، یک تخت یک‌نفره ۵۵۰,۰۰۰
چهار تخته چهار نفر چهار تخت یک‌نفره ۱,۰۳۰,۰۰۰
هشت تخته ۴۰ هشت نفر هشت تخت یک‌نفره ۲,۰۳۰,۰۰۰

منبع جدول: وب‌سایت مکانچی / موضوع: جدول انواع واحدها، ویژگی‌ها و هزینه یک شب اقامت در بومگردی سی راه (بهار ۱۴۰۲)

اقامتگاه بومگردی ترنجستان

بومگردی ترنجستان از بهترین و زیباترین اقامتگاه‌های بومگردی شیراز در محله تاریخی بالاکفت و در خیابان لطفعلی‌خان زند است که قدمت آن به دوره قاجار بازمی‌گردد. این خانه تاریخی در سال ۱۳۹۷ شمسی پس از مرمت و بازسازی، با کاربری اقامتگاه سنتی با مدیریت بانوان شیرازی و میزبانی «مه‌لقا اصل مهدوی» به بهره‌برداری رسید. ۶ واحد اقامتی این اقامتگاه (ترنج، نارنج، پهلوی، آرامش، سه دری و پنج دری یا اتاق آینه شاه‌نشین) با ظرفیت دو تا ۶ نفر در طبقات زیرزمین، همکف و اول واقع شده است و در ورودی تمام آن‌ها، چند پله به‌سمت بالا یا چند پله به‌سمت پایین وجود دارد.

تمام اتاق‌های بومگردی ترنجستان مجهز به تخت، حمام اختصاصی، سرویس بهداشتی فرنگی داخل حمام، اسپیلت، یخچال، مینی‌بار غیررایگان، جالباسی و سرویس کف‌خواب هستند. حیاط مجموعه نیز با وجود درخت نارنج و حوض پر از ماهی‌های قرمز و نیلوفرهای آبی محیط دلنشین و آرامش‌بخشی دارد.

منابع عکس‌ها: اینستاگرام toranjestanhouse. عکاس: ناشناس

کافه و رستوران سنتی با منوی روز و میز و صندلی‌ها و تخت چوبی، اقلام بهداشتی (روبالشی، روتختی، مسواک، خمیردندان، شامپو، مایع دستشویی و دستمال توالت)، سرویس بهداشتی ایرانی مشترک در حیاط، کپسول آتش‌نشانی و اتو و سشوار (با اطلاع به کارکنان مجموعه در اختیار میهمانان قرار می‌گیرد) از امکانات بومگردی ترنجستان به شمار می‌آیند.

بومگردی ترنجستان در فاصله نزدیکی از جاذبه‌هایی چون خانه تاریخی نصیرالملک، مسجد نصیرالملک، خانه قوام، آرامگاه شیخ روزبهان فسایی، مدرسه خان، مسجد جامع عتیق، امامزاده سید علاءالدین حسین و شاهچراغ قرار دارد و شما می‌توانید با پای پیاده به‌راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید. فاصله اقامتگاه بومگردی ترنجستان تا فرودگاه دستغیب شیراز، ۱۰ کیلومتر (۱۵ دقیقه) و تا ایستگاه راه‌آهن شیراز، ۲۴ کیلومتر (۳۰ دقیقه) است.

ورود حیوانات خانگی و استعمال دخانیات در بومگردی ترنجستان ممنوع است و پذیرش میهمان بعد از ساعت ۲۱ فقط با هماهنگی قبلی با مجموعه صورت می‌گیرد. استفاده از سرویس کف‌خواب در برخی از اتاق‌ها برای نفر اضافه امکان‌پذیر است و هر نفر اضافه برای یک شب اقامت باید ۴۵۰,۰۰۰ تومان هزینه کند. رزرو اتاق در بومگردی ترنجستان به‌همراه صبحانه خواهد بود. جدول قیمت و اطلاعات واحدها به شرح زیر است:

نام واحد زیربنا (متر مربع) ظرفیت امکانات اضافه رنج قیمت (تومان)
ترنج ۱۲ دو نفر دو تخت یک‌نفره، سرویس بهداشتی ایرانی (پنج پله به‌سمت پایین دارد) ۱,۵۹۰,۰۰۰
نارنج ۱۲ دو نفر دو تخت یک‌نفره، سرویس بهداشتی ایرانی (پنج پله به‌سمت پایین دارد) ۱,۵۹۰,۰۰۰
پهلوی

۱۴

تا سه نفر (دو نفر پایه + تا یک نفر اضافه) یک تخت دونفره، یک رخت‌خواب سنتی (۱۰ پله به‌سمت بالا دارد) ۱,۶۹۰,۰۰۰
آرامش ۱۶ تا چهار نفر (سه نفر پایه + تا یک نفر اضافه) یک تخت دونفره، یک تخت یک‌نفره، یک رخت‌خواب سنتی (چهار پله به‌سمت بالا دارد) ۲,۱۰۰,۰۰۰
سه دری ۱۶ تا چهار نفر (سه نفر پایه + تا یک نفر اضافه) یک تخت دونفره، یک تخت یک‌نفره، یک رخت‌خواب سنتی (چهار پله به‌سمت بالا دارد) ۲,۳۹۰,۰۰۰
پنج دری یا اتاق آینه شاه‌نشین ۲۵ ۶ نفر دو تخت یک‌نفره، چهار رخت‌خواب سنتی (پنج پله به‌سمت بالا دارد) ۲,۴۹۰,۰۰۰

منبع جدول: مجموعه ترنجستان / موضوع: جدول انواع واحدها، ویژگی‌ها و هزینه یک شب اقامت در بومگردی ترنجستان (بهار ۱۴۰۲)

اقامتگاه بومگردی پری دخت

اقامتگاه بومگردی پری دخت

منبع عکس: وب‌سایت بلد. عکاس: ناشناس

تمام اتاق‌های بومگردی پری‌دخت حمام و سرویس بهداشتی فرنگی اختصاصی دارند

اقامتگاه بومگردی پری‌دخت به میزبانی «پریسا زارعی»، از بهترین بومگردی‌های شیراز است؛ اقامتگاهی دو طبقه که در مرکز شهر قرار دارد و دارای ۶ باب اتاق (چهار اتاق دو تخته و دو اتاق سه تخته) با ظرفیت کلی ۱۴ نفر است. تمام اتاق‌های بومگردی پری دخت مجهز به سرویس بهداشتی (توالت فرنگی) و حمام اختصاصی هستند؛ مهمانان همچنین می‌توانند از سرویس بهداشتی ایرانی مشترک در حیاط نیز استفاده کنند. اتاق‌های طبقه پایین اقامتگاه با آجر و حصیر تزیین شده‌اند و اتاق‌های طبقه بالا مزین به هنر گچ‌کاری و رنگ‌آمیزی هستند.

پارکینگ اختصاصی غیرمسقف، راهنمای محلی، اینترنت رایگان، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی، سیستم گرمایش بخاری گازی و سیستم سرمایش اسپیلت و البته سرو غذاهای محلی شیرازی نظیر کلم‌پلو، دوپیازه آلو، شکر پلو، قورمه به، یخنی نخود، لوبیا پلو، رب پلو، هویج‌پلو، دمپختک، قورمه‌سبزی و جوجه در رستوران از امکانات بومگردی پری دخت به شمار می‌آیند.

از جاهای دیدنی نزدیک بومگردی پری دخت می‌توان به حرم شاهچراغ، آرامگاه حافظ و سعدی، مسجد جامع عتیق، موزه پارس شیراز یا عمارت کلاه، باغ ارم و باغ نارنجستان اشاره کرد. فاصله اقامتگاه بومگردی پری دخت تا فرودگاه دستغیب شیراز، ۱۱ کیلومتر (۱۵ دقیقه) و تا ایستگاه راه‌آهن شیراز، ۲۴ کیلومتر (۳۰ دقیقه) است.

ورود حیوانات خانگی و استعمال دخانیات در بومگردی پریدخت ممنوع، اما برگزاری مراسم مجاز است. امکان استفاده از سرویس کف‌خواب در برخی از اتاق‌ها برای نفر اضافه وجود دارد و نفر اضافه باید به‌ازای هر شب، ۲۰۰,۰۰۰ تومان هزینه جداگانه پرداخت کند. رزرو اتاق در بومگردی پریدخت به‌همراه صبحانه خواهد بود. جدول قیمت و اطلاعات واحدها به شرح زیر است:

نام واحد ظرفیت امکانات اضافه رنج قیمت (تومان)
اتاق سه تخته (طبقه پایین و طبقه بالا) تا چهار نفر (سه نفر پایه + تا یک نفر اضافه) یک تخت یک‌نفره، یک تخت دونفره، سه رخت‌خواب سنتی ۱,۵۰۰,۰۰۰
اتاق دوتخته دبل (طبقه پایین و طبقه بالا) تا سه نفر (دو نفر پایه + تا یک نفر اضافه) یک تخت دونفره، دو رخت‌خواب سنتی ۱,۲۰۰,۰۰۰
اتاق دوتخته سینگل (طبقه پایین و طبقه بالا) تا سه نفر (دو نفر پایه + تا یک نفر اضافه) دو تخت یک‌نفره، دو رخت‌خواب سنتی ۱,۲۰۰,۰۰۰

منبع جدول: وب‌سایت مکانچی / موضوع: جدول انواع واحدها، ویژگی‌ها و هزینه یک شب اقامت در بومگردی پری دخت (بهار ۱۴۰۲)

اقامتگاه بومگردی خانه باغ ایرانی

اقامتگاه بومگردی خانه باغ ایرانی

منبع عکس: وب‌سایت مکانچی. عکاس: ناشناس

اقامتگاه بومگردی خانه باغ ایرانی یکی از بزرگ‌ترین بومگردی‌های شیراز است که در عمارتی با قدمت پهلوی قرار دارد؛ بومگردی خانه باغ ایرانی در سال ۱۳۹۵ پس از مرمت و بازسازی خانه تاریخی افتتاح شده است. این بومگردی دارای ۱۳ اتاق با ظرفیت ۳۸ تخت است. وجود پنجره‌های مشرف به حیاط با شیشه‌های رنگی، آب‌نماها، نمای آجری ساختمان، حوض وسط حیاط، فواره و گلدان‌های زیبا از نقاط جذابیت بومگردی خانه باغ ایرانی به شمار می‌روند؛ اقامتگاهی که در باغی بزرگ به وسعت حدود ۳,۰۰۰ متر مربع ساخته شده است.

اتاق‌های بومگردی خانه باغ ایرانی دارای امکاناتی نظیر اینترنت، کمد لباس، تلویزیون، شوفاژ، کولر گازی، یخچال سرویس بهداشتی فرنگی، حمام و لوازم بهداشتی رایگان و چشم‌انداز باغ هستند؛ اتاق وی‌آی‌پی مجموعه تراس نیز دارد. تمام اتاق‌های بومگردی خانه باغ ایرانی به نام شعرای ایرانی (سهراب سپهری، حافظ، صدرالدین محلاتی، بیژن سمندر، سعدی، فروغ فرخزاد، حسین پناهی، مهدی اخوان ثالث، نیما یوشیج، پروین اعتصامی، فریدون مشیری، احمد شاملو و شهریار) نام‌گذاری شده‌اند.

پارکینگ، فضای سبز، آلاچیق، گلخانه، باغ، رستوران سنتی سیاه‌چادر با سرو غذاهای سنتی ایرانی و شیرازی (با ظرفیت میزبانی از ۱۰۰ نفر) و شربت‌خانه سنتی با سرو عرقیات اصیل ایرانی، کیک‌های خانگی و دسرهای سنتی (با ظرفیت میزبانی از ۳۰ نفر)، تاکسی سرویس شبانه‌روزی، راهنمای تور، کرایه ماشین با راننده و اتاق چمدان از امکانات و خدمات رفاهی تعبیه شده در خانه باغ ایرانی هستند.

نزدیک‌ترین جاذبه‌های گردشگری به اقامتگاه بومگردی خانه باغ ایرانی، حرم مطهر شاهچراغ، مسجد و بازار وکیل، ارگ کریمخان، خانه زینت‌الملک، باغ نارنجستان قوام، باغ ارم، امامزاده سید علاالدین حسین و مسجد جامع عتیق هستند؛ جاذبه‌هایی که در فاصله سه تا چهار کیلومتری این مجموعه قرار دارند. فاصله اقامتگاه بومگردی خانه باغ ایرانی تا فرودگاه دستغیب شیراز، ۱۲ کیلومتر (۲۰ دقیقه) و تا ایستگاه راه‌آهن شیراز، ۲۴ کیلومتر (۳۵ دقیقه) است.

ورود حیوانات خانگی، استعمال دخانیات و برگزاری مراسم در بومگردی خانه باغ ایرانی ممنوع است. رزرو اتاق در این بومگردی به‌همراه صبحانه خواهد بود. جدول قیمت و اطلاعات واحدها به شرح زیر است:

نام واحد ظرفیت امکانات اضافه رنج قیمت (تومان)
بیژن سمندر دو نفر دو تخت یک‌نفره، سرویس بهداشتی اختصاصی کنار در اتاق ۱,۲۰۰,۰۰۰
سعدی دو نفر دو تخت یک‌نفره، سرویس بهداشتی اختصاصی در اتاق ۱,۴۰۰,۰۰۰
فروغ فرخزاد دو نفر یک تخت دونفره، سرویس بهداشتی طبقه همکف و اختصاصی (تعدادی پله در ورودی دارد) ۱,۲۰۰,۰۰۰
اتاق حسین پناهی، اتاق نیما یوشیج و اتاق مهدی اخوان ثالث دو نفر یک تخت دونفره، سرویس بهداشتی در اتاق ۱,۴۰۰,۰۰۰
پروین اعتصامی دو نفر یک تخت دونفره، سرویس بهداشتی در اتاق (واقع در نیم طبقه اول عمارت) ۱,۴۰۰,۰۰۰
حافظ سه نفر یک تخت دونفره، یک تخت یک‌نفره، سرویس بهداشتی در اتاق (واقع در نیم طبقه دوم عمارت) ۲,۱۰۰,۰۰۰
فریدون مشیری سه نفر سه تخت یک‌نفره، سرویس بهداشتی در اتاق (واقع در نیم طبقه اول عمارت) ۲,۱۰۰,۰۰۰
اتاق احمد شاملو و اتاق سهراب سپهری چهار نفر یک تخت دونفره، دو تخت یک‌نفره، سرویس بهداشتی در اتاق (واقع در نیم طبقه سوم عمارت) ۲,۸۰۰,۰۰۰
صدرالدین محلاتی چهار نفر چهار تخت یک‌نفره، سرویس بهداشتی در اتاق (واقع در نیم طبقه دوم عمارت) ۲,۸۰۰,۰۰۰
شهریار VIP چهار نفر یک تخت دونفره، دو تخت یک‌نفره، سرویس بهداشتی در اتاق، تراس ۲,۸۰۰,۰۰۰

منبع جدول: وب‌سایت مکانچی / موضوع: جدول انواع واحدها، ویژگی‌ها و هزینه یک شب اقامت در بومگردی خانه باغ ایرانی (بهار ۱۴۰۲)

اقامتگاه بومگردی عمارت هفت رنگ

اقامتگاه بومگردی عمارت هفت رنگ

منبع عکس: مجله جاباما. عکاس: ناشناس

اقامتگاه بومگردی عمارت هفت رنگ به میزبانی «علی‌محمد اثنی‌عشری» در بنایی با قدمتی از دوره پهلوی اول در محله آستانه قرار دارد؛ بنایی که در اواخر سال ۱۳۹۷ پس از بازسازی و مرمت با کاربری بومگردی به بهره‌برداری رسید. این بومگردی دارای ۱۱ اتاق دو تا چهار تخته است که برخی از آن‌ها مجهز به سرویس بهداشتی فرنگی و حمام اختصاصی هستند؛ مهمانان اتاق‌های دیگر باید از سرویس بهداشتی و حمام مشترک در حیاط استفاده کنند. برخی از اتاق‌های عمارت هفت رنگ به نام محله‌های شیراز (سنگ سیاه، لب آب، گود عربون) نام‌گذاری شده‌اند.

نام اتاق‌های بومگردی عمارت هفت رنگ از روی محله‌های قدیمی شیراز برداشته شده است

همان طور که از نام اقامتگاه بومگردی عمارت هفت رنگ برمی‌آید، این اقامتگاه مزین به حوضی آبی‌رنگ با گلدان‌های زیبا، شیشه‌های رنگی و دکوراسیون رنگارنگ است؛ فضایی که اقامت در آن را به‌یادماندنی و جذاب می‌کند.

پارکینگ غیرمسقف، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی، راهنمای تورهای گردشگری، اینترنت وای‌فای، سیستم سرمایشی و گرمایشی (شوفاژ، اسپیلیت)، یخچال، تلویزیون، رستوران با سرو غذاهای اصیل شیرازی، شربت‌خانه با سرو انواع دمنوش و عرقیجات شیرازی از جمله امکانات رفاهی تعبیه‌شده در مجموعه عمارت هفت‌رنگ هستند.

از جاهای دیدنی شیراز در نزدیکی بومگردی عمارت هفت رنگ می‌توان به مسجدجامع عتیق، باغ نارنجستان قوام، امامزاده سید علاالدین حسین، حرم مطهر شاهچراغ، ارگ کریمخان، خانه زینت‌الملک، بازار و مسجد وکیل اشاره کرد. فاصله اقامتگاه بومگردی اقامتگاه بومگردی عمارت هفت رنگ تا فرودگاه دستغیب شیراز، ۱۰ کیلومتر (۱۶ دقیقه) و تا ایستگاه راه‌آهن شیراز، ۲۷ کیلومتر (۳۲ دقیقه) است.

استعمال دخانیات، ورود حیوانات خانگی و برگزاری مراسم در بومگردی عمارت هفت رنگ شیراز ممنوع است. رزرو اتاق در این بومگردی به‌همراه صبحانه خواهد بود. برخی اتاق‌های بومگردی عمارت هفت رنگ امکان پذیرش نفر اضافه دارند؛ هزینه اقامت نفر اضافه به‌ازای یک شب، ۳۰۰,۰۰۰ تومان است. جدول قیمت و اطلاعات واحدها به شرح زیر است:

نام واحد زیر بنا (متر مربع) ظرفیت امکانات اضافه رنج قیمت (تومان)
سنگ سیاه دو نفر یک تخت دونفره، سرویس بهداشتی ایرانی و حمام مشترک در حیاط ۱,۲۰۰,۰۰۰
لب آب ۱۲ دو نفر یک تخت دونفره، سرویس بهداشتی فرنگی و حمام اختصاصی  از ۱,۲۰۰,۰۰۰ تا ۱,۳۰۰,۰۰۰
گود عربون تا چهار نفر (سه نفر پایه + تا یک نفر اضافه)
یک تخت دونفره، یک تخت یک‌نفره، سرویس بهداشتی فرنگی و حمام اختصاصی ۱,۸۰۰,۰۰۰
درب شیخ تا سه نفر (دو نفر پایه + تا یک نفر اضافه) یک تخت دونفره، سرویس بهداشتی فرنگی و حمام اختصاصی ۱,۲۰۰,۰۰۰
اتاق شازده قاسم و اتاق قهر و آشتی ۱۲ دو نفر یک تخت دونفره، سرویس بهداشتی فرنگی و حمام اختصاصی از ۱,۲۰۰,۰۰۰ تا ۱,۳۰۰,۰۰۰
درب شازده ۱۸ دو نفر یک تخت دونفره، سرویس بهداشتی فرنگی و حمام اختصاصی از ۱,۲۰۰,۰۰۰ تا ۱,۳۰۰,۰۰۰
کل مشیر سه نفر یک تخت دونفره، یک تخت یک‌نفره ۱,۸۰۰,۰۰۰
اتاق چپرخانه و اتاق هفت پیچ ۱۸ تا چهار نفر (سه نفر پایه + تا یک نفر اضافه) یک تخت دونفره، یک تخت یک‌نفره، یک رخت‌خواب سنتی، سرویس بهداشتی فرنگی و حمام اختصاصی از ۱,۸۰۰,۰۰۰ تا ۱,۹۵۰,۰۰۰
شازده بیگم (VIP شاه‌نشین) ۲۵ چهار نفر یک تخت یک‌نفره، چهار رخت‌خواب سنتی، سرویس بهداشتی فرنگی و حمام اختصاصی از ۲,۴۰۰,۰۰۰ تا ۲,۶۰۰,۰۰۰

منبع جدول: وب‌سایت مکانچی / موضوع: جدول انواع واحدها، ویژگی‌ها و هزینه یک شب اقامت در بومگردی عمارت هفت رنگ (بهار ۱۴۰۲)

اقامتگاه بومگردی سرای همایونی

اقامتگاه بومگردی سرای همایونی

منبع عکس: مجله جاباما. عکاس: ناشناس

اقامتگاه بومگردی سرای همایونی به میزبانی «کورش زارع» در خانه‌ای تاریخی با وسعت حدود ۵۰۰ متر مربع با حیاط مرکزی و دیوارهای آجری قرار دارد. این بومگردی با قدمت بیش از ۲۰۰ سال پس از بازسازی و مرمت در سال ۱۳۹۷ افتتاح شده و دارای ۱۰ باب اتاق دو تا چهارتخته با امکانات کامل رفاهی نظیر سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، حمام، سرویس خواب، سیستم سرمایش و گرمایش (اسپیلت)، یخچال و کمد لباس است که در طبقه همکف و اول قرار گرفته‌اند.

وجود حوض مزین به گلدان‌های زیبا و رنگارنگ، پشت‌بام آرامش‌بخش و تزییناتی چون کاشی‌کاری، آینه‌کاری نقاشی و دیگر آثار هنری از نقاط قوت بومگردی سرای همایونی محسوب می‌شوند. از امکانات این مجموعه می‌توان آشپزخانه، میز و صندلی‌های چوبی داخل حیاط، تخت‌های چوبی مجهز به کرسی، چایخانه سنتی، رستوران و راهنمای تور را نام برد.

اتاقهای اقامتگاه بومگردی سرای همایونی

منبع عکس: مجله جاباما. عکاس: ناشناس

خانه زینت‌الملک، باغ نارنجستان قوام، سرای مشیر، بازار و حمام وکیل، موزه‌ پارس، امامزاده سید علاالدین حسین، مسجد جامع عتیق و حرم شاهچراغ از جاذبه‌های نزدیک اقامتگاه بومگردی سرای همایونی هستند. فاصله اقامتگاه بومگردی اقامتگاه بومگردی سرای همایونی تا فرودگاه دستغیب شیراز، ۱۰ کیلومتر (۱۵ دقیقه) و تا ایستگاه راه‌آهن شیراز، ۲۵ کیلومتر (۳۰ دقیقه) است.

امکان پذیرش گروه‌های مجردی در اقامتگاه بومگردی سرای همایونی فراهم نیست. توجه داشته باشید که ورود حیوانات خانگی، برگزاری مراسم و استعمال دخانیات از ممنوعه‌های مجموعه به شمار می‌آیند. رزرو اتاق در بومگردی سرای همایونی به‌همراه صبحانه خواهد بود. چند اتاق بومگردی سرای همایونی امکان پذیرش نفر اضافه به‌ازای شبی ۴۰۰,۰۰۰ تومان را دارند؛ نفر اضافه می‌تواند از سرویس کف‌خواب استفاده کند. جدول قیمت و اطلاعات واحدها به شرح زیر است:

نام واحد زیربنا (متر مربع) ظرفیت امکانات اضافه رنج قیمت (تومان)
اتاق دبل (واحد ۶) دو نفر یک تخت دونفره از ۱,۵۰۰,۰۰۰ تا ۲,۰۰۰,۰۰۰
اتاق‌های دوتخته دبل (واحد پنج و هشت) ۱۲ تا سه نفر (دو نفر پایه + تا یک نفر اضافه)
یک تخت دونفره، یک رخت‌خواب سنتی از ۱,۵۰۰,۰۰۰ تا ۲,۰۰۰,۰۰۰
اتاق دوتخته تویین (واحد چهار) ۱۲ تا سه نفر (دو نفر پایه + تا یک نفر اضافه) دو تخت یک‌نفره،، یک رخت‌خواب سنتی ۲,۰۰۰,۰۰۰
اتاق سه‌تخته سه نفر یک تخت دونفره، یک تخت یک‌نفره ۳,۰۰۰,۰۰۰
اتاق چهارتخته چهار نفر چهار تخت یک‌نفره ۴,۰۰۰,۰۰۰

منبع جدول: وب‌سایت جاباما / موضوع: جدول انواع واحدها، ویژگی‌ها و هزینه یک شب اقامت در بومگردی سرای همایونی (بهار ۱۴۰۲)

اقامتگاه سنتی ماه منیر

اقامتگاه سنتی ماه منیر

منبع عکس: وب‌سایت مجموعه ماه منیر. عکاس: ناشناس

اقامتگاه سنتی ماه منیر از محبوب‌ترین بومگر‌دی‌های شیراز در میان گردشگران خارجی است

اقامتگاه سنتی ماه منیر به میزبانی «راحیل پور ابولقاسمی» با وسعت حدود ۳۰۰ متر از مشهورترین بومگردی‌های شیراز در خیابان لطفعلی‌خان زند است که محبوبیت بسیاری در میان گردشگران داخلی و خارجی دارد. ماه منیر در سال ۱۳۹۷ پس از بازسازی و مرمت به بهره‌برداری رسید و به‌دلیل برخورداری از ویژگی‌های معماری دوره قاجار و پهلوی، مکانی مناسب برای لمس تاریخ و هنر در شیراز است. 

اقامتگاه سنتی ماه منیر هفت اتاق مستر شامل اتاق‌های دو تا پنج‌تخته دارد؛ اتاق‌هایی که همه به سرویس بهداشتی فرنگی، حمام اختصاصی، یخچال و تهویه مطبوع (کولرگازی و بخاری) مجهز هستند. از جمله امکانات و خدمات ارائه‌شده در این اقامتگاه می‌توان به یک آشپزخانه بزرگ و یک اتاق نشیمن، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی، پارکینگ غیرمسقف، خدمات لاندری، راهنمای تورهای گردشگری، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی مشترک در حیاط، اینترنت رایگان، نظافت روزانه و کافی‌شاپ سنتی با سرو انواع نوشیدنی‌ها و دمنوش‌های گیاهی اشاره کرد.

اتاقهای اقامتگاه سنتی ماه منیر

منبع عکس: مجله جاباما. عکاس: ناشناس

در بومگردی ماه منیر، رستورانی سنتی نیز فعالیت دارد که انواع غذاهای محلی شهر شیراز مانند کلم ‌پلوی شیرازی، دوپیازه آلوی شیرازی، شکرپلو، قورمه‌ به، یخنی نخود، لوبیا پلو، رب پلو، شیرازی پلو، آب پیازک یا اشکنه شیرازی، هویج‌پلو، کوفته هلوی شیرازی، دمپختک شیرازی و کوفته سبزی و انواع غذاهای محلی ایرانی را سرو می‌کند.

خانه زینت‌الملک، باغ نارنجستان قوام، سرای مشیر، بازار و حمام وکیل، موزه‌ پارس،  امامزاده سید علاالدین حسین، مسجد جامع عتیق و حرم شاهچراغ از جاذبه‌هایی هستند که در نزدیکی اقامتگاه بومگردی ماه منیر قرار دارند. فاصله اقامتگاه بومگردی ماه منیر تا فرودگاه دستغیب شیراز، ۹ کیلومتر (۱۲ دقیقه) و تا ایستگاه راه‌آهن شیراز، ۲۴ کیلومتر (۳۰ دقیقه) است.

امکان پذیرش گروه‌های مجردی در اقامتگاه بومگردی ماه منیر فراهم نیست. توجه داشته باشید که ورود حیوانات خانگی و برگزاری مراسم از ممنوعه‌های مجموعه به شمار می‌آیند؛ اما استعمال دخانیات مجاز است. رزرو اتاق در بومگردی ماه منیر به‌همراه صبحانه خواهد بود. جدول قیمت و اطلاعات واحدها به شرح زیر است:

نام واحد زیربنا (متر مربع) ظرفیت امکانات اضافه رنج قیمت (تومان)
یک‌تخته نارنج ۹ یک نفر یک تخت یک‌نفره از ۵۵۰,۰۰۰ تا ۶۲۰,۰۰۰
دوتخته سه دری ۹ دو نفر دو تخت یک‌نفره ۸۵۰,۰۰۰
دوتخته قجری ۱۲ دو نفر یک تخت دونفره ۸۵۰,۰۰۰
دوتخته ایوان ۱۷ دو نفر یک تخت دونفره، ایوان خصوصی ۸۵۰,۰۰۰
سه‌تخته ترنج ۲۸ سه نفر سه تخت یک‌نفره ۱,۱۵۰,۰۰۰
چهارتخته پنج دری چهار نفر دو تخت یک‌نفره، یک تخت دونفره ۱,۴۸۰,۰۰۰
پنج‌تخته شاه‌نشین پنج نفر سه تخت یک‌نفره، یک تخت دونفره ۱,۸۱۰,۰۰۰

منبع جدول: وب‌سایت جاباما / موضوع: جدول انواع واحدها، ویژگی‌ها و هزینه یک شب اقامت در بومگردی ماه منیر (بهار ۱۴۰۲)

اقامتگاه سنتی عمارت سران 

اقامتگاه سنتی عمارت سران 

منبع عکس: مجله جاباما. عکاس: ناشناس

اقامتگاه بومگردی عمارت سران به میزبانی «رضا مقدس» با وسعت حدود ۳۰۰ متر مربع، از دیگر بومگردی‌های محبوب شیراز در خیابان لطفعلی‌خان زند است. این اقامتگاه درمجموع ۱۴ واحد اقامتی (دو تا چهارتخته) در دو طبقه دارد. تمام اتاق‌های مجموعه دارای یخچال، حمام و توالت فرنگی اختصاصی هستند؛ به‌علاوه چندین توالت ایرانی نیز در حیاط مجموعه تعبیه شده است که مهمانان گرامی می‌توانند به‌صورت مشترک از آن‌ها استفاده کنند. سیستم سرمایش و گرمایش اقامتگاه عمارت سران اسپلیت و شوفاژ است

اقامتگاه بومگردی عمارت سران همچنین دارای سالن غذاخوری با امکان سرو انواع غذاهای ایرانی و سنتی شیراز (با هماهنگی قبلی) است. در نظر داشته باشید که این بومگردی پارکینگ اختصاصی ندارد و مهمانان باید ماشین خود را در پارکینگ عمومی نزدیک اقامتگاه پارک کنند.

اتاقهای اقامتگاه سنتی عمارت سران 

منبع عکس: مجله جاباما. عکاس: ناشناس

جاذبه‌هایی چون باغ نارنجستان قوام، خانه زینت‌الملک، مامزاده سید علاالدین حسین، مسجد وکیل، بازار وکیل و مسجد جامع عتیق در نزدیکی اقامتگاه سنتی عمارت سران در قرار دارد و مهمانان می‌توانند به‌راحتی با پای پیاده به آن‌ها دسترسی داشته باشند. فاصله اقامتگاه بومگردی عمارت سران تا فرودگاه دستغیب شیراز، ۱۰ کیلومتر (۱۵ دقیقه) و تا ایستگاه راه‌آهن شیراز، ۲۶ کیلومتر (۳۲ دقیقه) است.

امکان پذیرش گروه‌های مجردی در اقامتگاه بومگردی عمارت سران فراهم نیست. توجه داشته باشید که ورود حیوانات خانگی، برگزاری مراسم و استعمال دخانیات از ممنوعه‌های مجموعه به شمار می‌آیند. رزرو اتاق در بومگردی عمارت سران به‌همراه صبحانه خواهد بود. چند اتاق بومگردی عمارت سران امکان پذیرش نفر اضافه به‌ازای شبی ۳۰۰,۰۰۰ تومان را دارند؛ نفر اضافه می‌تواند از سرویس کف‌خواب استفاده کند. جدول قیمت و اطلاعات واحدها به شرح زیر است:

نام واحد زیربنا (متر مربع) ظرفیت امکانات اضافه رنج قیمت (تومان)
ترنج شیراز و یک واحد کاملا مشابه با رنگ دکوراسیون داخلی مختلف ۱۵ دو نفر دو تخت یک‌نفره ۱,۴۰۰,۰۰۰
شاه‌نشین دو شیراز و یک واحد کاملا مشابه با رنگ دکوراسیون داخلی مختلف ۱۴ دو نفر یک تخت دونفره ۱,۴۰۰,۰۰۰
بهار شیراز و یک واحد کاملا مشابه با رنگ دکوراسیون داخلی مختلف ۱۶ تا سه نفر (دو نفر پایه + تا یک نفر اضافه) دو تخت یک‌نفره، یک رخت‌خواب سنتی ۱,۴۰۰,۰۰۰
گل مرغ شیراز و یک واحد کاملا مشابه با رنگ دکوراسیون داخلی مختلف ۱۶ تا سه نفر (دو نفر پایه + تا یک نفر اضافه) یک تخت دونفره، یک رخت‌خواب سنتی ۱,۴۰۰,۰۰۰
نارنج شیراز و یک واحد کاملا مشابه با رنگ دکوراسیون داخلی مختلف ۲۰ سه نفر سه تخت یک‌نفره ۱,۸۰۰,۰۰۰
پنج دری شیراز و یک واحد کاملا مشابه با رنگ دکوراسیون داخلی مختلف ۳۸ تا پنج نفر (چهار نفر پایه + تا یک نفر اضافه) یک تخت دونفره، دو تخت یک‌نفره، یک رخت‌خواب سنتی ۳,۲۰۰,۰۰۰
شاه‌نشین یک شیراز و یک واحد کاملا مشابه با رنگ دکوراسیون داخلی مختلف ۲۷ تا پنج نفر (چهار نفر پایه + تا یک نفر اضافه) یک تخت دونفره، دو تخت یک‌نفره، یک رخت‌خواب سنتی ۳,۲۰۰,۰۰۰

منبع جدول: وب‌سایت جاباما / موضوع: جدول انواع واحدها، ویژگی‌ها و هزینه یک شب اقامت در بومگردی عمارت سران (بهار ۱۴۰۲)

اقامتگاه سنتی پسین

اتاقهای اقامتگاه سنتی پسین

منبع عکس: مجله جاباما. عکاس: ناشناس

قدمت بنای اقامتگاه سنتی پسین به دوره قاجار بازمی‌گردد

اقامتگاه سنتی پسین به میزبانی «شکیبا هاشم‌پور» در خانه‌ای با حدود ۲۰۰ سال قدمت و وسعت حدودی ۳۰۰ متر قرار دارد. این اقامتگاه با هدف احیای خانه‌های تاریخی شیراز پس از مرمت و بازسازی در پاییز ۱۳۹۷ افتتاح شد.

بومگردی پسین با معماری کاملا سنتی و فضایی دلنشین شامل پنج اتاق به‌صورت دو اتاق دوتخته، دو اتاق سه‌تخته و یک اتاق چهارتخته است و درمجموع ظرفیت اسکان و پذیرش ۱۴ گردشگر را دارد. تمام اتاق‌های مجموعه دارای سرویس بهداشتی فرنگی و حمام اختصاصی هستند و فقط یک اتاق سه‌تخته توالت ایرانی، توالت فرنگی و حمام اختصاصی دارد.

برگزاری تورهای شیرازگردی، پاسارگادگردی (تخت جمشید و نقش رستم)، بازدید از دریاچه نمک و روستای دیدنی قلات (با هزینه مسافر)، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی جهت راهنمایی مهمانان غیرایرانی، راهنمای محلی تورهای گردشگری، اینترنت وای‌فای رایگان، سالن غذاخوری، سیستم گرمایشی و سرمایشی (اسپیلیت و شوفاژ) و سرو انواع غذاهای لذیذ سنتی و مخصوص شیرازی نظیر کشک و بادمجان، دوپیازه، کلم‌پلو شیرازی، آب دوغ خیار، قورمه سبزی و… با هماهنگی قبلی در سالن غذاخوری از امکانات و خدمات ارائه شده در اقامتگاه سنتی پسین هستند.

اقامتگاه سنتی پسین

منبع عکس: مجله جاباما. عکاس: ناشناس

اقامتگاه سنتی پسین در نزدیکی جاذبه‌هایی چون باغ نارنجستان قوام، خانه زینت‌الملک، امامزاده سید علاالدین حسین، مسجد وکیل، بازار وکیل و مسجد جامع عتیق قرار دارد و مهمانان می‌توانند به‌راحتی با پای پیاده خود را به این اماکن برسانند. فاصله اقامتگاه بومگردی اقامتگاه سنتی پسین تا فرودگاه دستغیب شیراز، ۹ کیلومتر (۱۴ دقیقه) و تا ایستگاه راه‌آهن شیراز، ۲۴ کیلومتر (۳۰ دقیقه) است.

امکان پذیرش گروه‌های مجردی در اقامتگاه بومگردی پسین فراهم است. توجه داشته باشید که ورود حیوانات خانگی با باکس مخصوص، برگزاری مراسم و استعمال دخانیات در این بومگردی مشکلی ندارد. رزرو اتاق در بومگردی پسین به‌همراه صبحانه خواهد بود. جدول قیمت و اطلاعات واحدها به شرح زیر است:

نام واحد زیربنا (متر مربع) ظرفیت امکانات اضافه رنج قیمت (تومان)
اتاق دبل بالا ۹ دو نفر یک تخت دونفره از ۱,۱۴۷,۰۰۰ تا ۱,۲۶۰,۰۰۰
اتاق دبل طاق ضربی ۱۲ دو نفر یک تخت دونفره از ۱,۱۴۷,۰۰۰ تا ۱,۲۵۰,۰۰۰
اتاق سه‌تخته بالا ۱۶ سه نفر سه تخت یک‌نفره از ۱,۵۲۵,۰۰۰ تا ۱,۶۰۰,۰۰۰
سه‌تخته طاق ضربی ۱۶ سه نفر یک تخت دونفره، یک تخت یک‌نفره از ۱,۵۲۵,۰۰۰ تا ۱,۵۵۳,۰۰۰
چهارتخته ۲۰ چهار نفر چهار تخت یک‌نفره ۱,۸۲۳,۰۰۰

منبع جدول: وب‌سایت جاباما / موضوع: جدول انواع واحدها، ویژگی‌ها و هزینه یک شب اقامت در بومگردی پسین (بهار ۱۴۰۲)

اقامتگاه بومگردی آیدا بانو

اقامتگاه بومگردی آیدا بانو

منبع عکس: مجله جاباما. عکاس: ناشناس

اقامتگاه بومگردی آیدا بانو به میزبانی «آیدا صالحی‌نژاد» در یکی از خانه‌های تاریخی شیراز در مرکز شهر واقع شده است؛ اقامتگاهی با چهار اتاق و حدود ۲۰۰ متر مربع وسعت که درمجموع امکان میزبانی از ۹ مهمان را دارد. برای دسترسی به اتاق‌های این مجموعه باید از هشت پله بالا بروید تا به طبقه اول برسید. اتاق‌های آبی، سبز و زرد دارای یک تخت دبل، یخچال و سرویس بهداشتی فرنگی و حمام اختصاصی هستند؛ اما مهمانان در اتاق رنگی باید از سرویس کف‌خواب استفاده کنند. اتاق رنگی دارای یخچال، سرویس بهداشتی ایرانی، فرنگی و حمام اشتراکی در داخل حیاط است.

امکان سفارش انواع غذاهای ایرانی و محلی در هر سه وعده غذایی با هماهنگی قبلی، راهنمای تور محلی، میز و صندلی برای نشستن در داخل حیاط مزین به حوض آب و گل‌های رنگارنگ و چشم‌نواز، اسپیلت به‌عنوان سیستم سرمایشی و شوفاژ برای روزهای سرد سال از امکانات و خدمات اقامتگاه بومگردی آیدا بانو به شمار می‌روند. لازم به ذکر است که این اقامتگاه پارکینگ اختصاصی ندارد؛ اما پارکینگ عمومی در روبه‌روی درب ورودی آن، مکان مناسبی برای پارک ماشین است.

حیاط اقامتگاه بومگردی آیدا بانو

منبع عکس: مجله جاباما. عکاس: ناشناس

از جاهای دیدنی نزدیک به اقامتگاه بومگردی آیدا بانو می‌توان خانه زینت‌الملک، باغ نارنجستان قوام، امامزاده سید علاالدین حسین، مسجد جامع عتیق، ارگ کریمخان و حرم مطهر شاهچراغ را نام برد. فاصله اقامتگاه بومگردی اقامتگاه بومگردی آیدا بانو تا فرودگاه دستغیب شیراز، ۱۰ کیلومتر (۱۶ دقیقه) و تا ایستگاه راه‌آهن شیراز، ۲۷ کیلومتر (۳۲ دقیقه) است.

امکان پذیرش گروه‌های مجردی در اقامتگاه بومگردی آیدا بانو فراهم است. توجه داشته باشید که ورود حیوانات خانگی با باکس مخصوص، برگزاری مراسم و استعمال دخانیات در این بومگردی مجاز است. رزرو اتاق در بومگردی آیدا بانو به‌همراه صبحانه خواهد بود. یک اتاق بومگردی آیدا بانو امکان پذیرش نفر اضافه به‌ازای شبی ۵۰۰,۰۰۰ تومان را دارد؛ نفر اضافه می‌تواند از سرویس کف‌خواب استفاده کند. جدول قیمت و اطلاعات واحدها به شرح زیر است:

نام واحد زیربنا (متر مربع) ظرفیت امکانات اضافه رنج قیمت (تومان)
سبز شیراز ۱۵ دو نفر یک تخت دونفره، سرویس بهداشتی فرنگی و حمام اختصاصی  از ۲,۰۰۰,۰۰۰ تا ۲,۵۰۰,۰۰۰
زرد شیراز ۱۵ دو نفر دو تخت یک‌نفره، سرویس بهداشتی فرنگی و حمام اختصاصی  ۲,۰۰۰,۰۰۰
آبی شیراز ۱۸ تا سه نفر (دو نفر پایه + تا یک نفر اضافه) یک تخت دونفره، یک رخت‌خواب سنتی، سرویس بهداشتی فرنگی و حمام اختصاصی  ۲,۰۰۰,۰۰۰
رنگی شیراز ۱۲ دو نفر دو رخت‌خواب سنتی، سرویس بهداشتی ایرانی، فرنگی و حمام اشتراکی در داخل حیاط ۲,۰۰۰,۰۰۰

منبع جدول: وب‌سایت جاباما / موضوع: جدول انواع واحدها، ویژگی‌ها و هزینه یک شب اقامت در بومگردی آیدا بانو (بهار ۱۴۰۲)

اقامتگاه سنتی عمارت امیریه

اقامتگاه سنتی عمارت امیریه به به میزبانی «نادر خرسند»، یکی از قدیمی‌ترین خانه‌های تاریخی شهر شیراز است که در سال ۱۴۰۰ با کاربری اقامتگاه به بهره‌برداری رسید. این اقامتگاه دو طبقه ۱۲ اتاق دو تا پنج‌تخته دارد و وسعت آن، حدود ۱,۰۰۰ متر مربع است.

از امکانات داخل اقامتگاه عمارت امیریه شیراز می‌توان به کافی‌شاپ فضای باز، چایخانه سنتی، سفره‌خانه و رستوران ایرانی، جکوزی، اینترنت رایگان با حجم محدود، پارکینگ عمومی روباز (در نزدیکی مجموعه)، تاکسی سرویس و روم‌سرویس ۲۴ ساعته اشاره کرد. توجه داشته باشید که جکوزی در فضای اشتراکی قرار دارد و به‌صورت سانسی و رایگان به اتاق‌ها تعلق می‌گیرد.

اقامتگاه سنتی عمارت امیریه

منبع عکس: مجله جاباما. عکاس: ناشناس

در اقامتگاه سنتی عمارت امیریه می‌توانید از امکاناتی چون جکوزی، کافی‌شاپ فضای باز، چایخانه سنتی، سفره‌خانه و رستوران ایرانی بهره ببرید

بازار وکیل، حمام وکیل، مرکز خرید قائم، مرکز خرید نیکان، مدرسه خان، سرای مشیر و ارگ کریم‌خان از جمله جاذبه‌هایی هستند که در فاصله اندکی از اقامتگاه سنتی عمارت امیریه واقع شده‌اند. فاصله اقامتگاه بومگردی اقامتگاه سنتی عمارت امیریه تا فرودگاه دستغیب شیراز، ۱۰ کیلومتر (۱۸ دقیقه) و تا ایستگاه راه‌آهن شیراز، ۲۴ کیلومتر (۳۰ دقیقه) است.

امکان پذیرش گروه‌های مجردی در اقامتگاه سنتی عمارت امیریه فراهم است. توجه داشته باشید که ورود حیوانات خانگی، برگزاری مراسم و استعمال دخانیات از ممنوعه‌های این مجموعه هستند. رزرو اتاق در این بومگردی به‌همراه صبحانه خواهد بود. برخی اتاق‌های بومگردی عمارت امیریه امکان پذیرش نفر اضافه به‌ازای شبی ۲۸۰,۰۰۰ تومان را دارند؛ همه اتاق‌ها مجهز به سرویس بهداشتی فرنگی، حمام اختصاصی، تهویه مطبوع و یخچال هستند. جدول قیمت و اطلاعات واحدها به شرح زیر است:

نام واحد زیربنا (متر مربع) ظرفیت امکانات اضافه رنج قیمت (تومان)
دوتخته دنج ۲۰ دو نفر یک تخت دونفره از ۶۰۰,۰۰۰ تا ۱,۶۰۰,۰۰۰
دوتخته دنج یک ۱۲ دو نفر یک تخت دونفره از ۱,۱۵۰,۰۰۰ تا ۱,۶۰۰,۰۰۰
دوتخته دابل آجری ۲۰ دو نفر یک تخت دونفره از ۱,۱۵۰,۰۰۰ تا ۱,۶۰۰,۰۰۰
دوتخته دابل آجری دو ۲۰ دو نفر یک تخت دونفره از ۶۰۰,۰۰۰ تا ۱۱,۰۰۰۰۰
دو تخته سه دری ۱۸ دو نفر یک تخت دونفره از ۶۰۰,۰۰۰ تا ۱,۱۵۰,۰۰۰
سه‌تخته آجری یک ۲۰ تا چهار نفر (سه نفر پایه + تا یک نفر اضافه) سه تخت یک‌نفره از ۷۹۰,۰۰۰ تا ۱,۵۵۰,۰۰۰
سه‌تخته آجری دو ۲۰ سه نفر یک تخت دونفره، یک تخت یک‌نفره از ۱,۵۵۰,۰۰۰ تا ۲,۰۰۰,۰۰۰
سه‌تخته سه دری ۱۸ سه نفر یک تخت دونفره، یک تخت یک‌نفره از ۷۹۰,۰۰۰ تا ۱,۵۵۰,۰۰۰
سه‌تخته VIP ۳۸ تا پنج نفر (سه نفر پایه + تا دو نفر اضافه) یک تخت دونفره، یک تخت یک‌نفره از ۷۹۰,۰۰۰ تا ۱,۵۵۰,۰۰۰
چهارتخته سه دری ۴۰ چهار نفر یک تخت دونفره، دو تخت یک‌نفره از ۱,۸۹۰,۰۰۰ تا ۲,۴۰۰,۰۰۰
چهارتخته سه دری دو ۴۰ چهار نفر یک تخت دونفره، دو تخت یک‌نفره از ۱,۹۹۸,۰۰۰ تا ۲,۴۰۰,۰۰۰
پنج‌تخته آینه ۴۰ پنج نفر یک تخت دونفره، سه تخت یک‌نفره از ۲,۱۵۰,۰۰۰ تا ۲,۷۰۰,۰۰۰

منبع جدول: وب‌سایت جاباما / موضوع: جدول انواع واحدها، ویژگی‌ها و هزینه یک شب اقامت در بومگردی عمارت امیریه (بهار ۱۴۰۲)

اقامتگاه سنتی عمارت قوام‌الملک

اقامتگاه سنتی عمارت قوام‌الملک

منبع عکس: مجله جاباما. عکاس: ناشناس

اقامتگاه سنتی عمارت قوام‌الملک به میزبانی «محمود صدری» از دیگر بومگردی‌های محبوب در خیابان لطفعلی‌خان زند است. این بومگردی با حدود ۳۰۰ متر وسعت از بناهای به‌جا مانده از دوره قاجاریه به شمار می‌رود و دارای ۹ باب اتاق مستر سنتی و مدرن، حیاط باصفا با میز و صندلی‌های چوبی و حوض است. اتاق‌های واقع در حیاط و همکف پله ندارند؛ اما برای دسترسی به اتاق‌های طبقه بالا باید از تعدادی پله بالا بروید.

با اقامت در اقامتگاه سنتی عمارت قوام‌الملک با پیاده‌روی پنج تا ۱۰ دقیقه‌ای به جاذبه‌هایی چون موزه نارنجستان قوام، خانه زینت‌الملک، مسجد معروف صورتی نصیرالملک، مدرسه قدیمی و تاریخی خان، مجموعه بازار، مسجد و حمام وکیل، ارگ کریم‌خان، حرم شاهچراغ و سید علاء الدین حسین، سرای مشیر، خانه شاپوری و بناهای دیگر دسترسی خواهید داشت. فاصله اقامتگاه بومگردی عمارت قوام‌الملک تا فرودگاه دستغیب شیراز، ۱۰ کیلومتر (۱۴ دقیقه) و تا ایستگاه راه‌آهن شیراز، ۲۵ کیلومتر (۳۲ دقیقه) است.

امکان پذیرش گروه‌های مجردی در اقامتگاه سنتی عمارت قوام‌الملک فراهم نیست. توجه داشته باشید که ورود حیوانات خانگی و استعمال دخانیات از ممنوعه‌های این مجموعه هستند. مهمانان می‌توانند در بومگردی قوام‌الملک مراسم برگزار کنند. رزرو اتاق در این بومگردی به‌همراه صبحانه خواهد بود. برخی اتاق‌های بومگردی عمارت قوام‌الملک دارای تختخواب و برخی دارای سرویس کف‌خواب هستند؛ همه اتاق‌ها سرویس بهداشتی فرنگی، حمام اختصاصی، تهویه مطبوع و یخچال دارند. جدول قیمت و اطلاعات واحدها به شرح زیر است:

نام واحد زیربنا (متر مربع) ظرفیت امکانات اضافه رنج قیمت (تومان)
خاتون ۱۵ دو نفر یک تخت دونفره از ۱,۰۰۰,۰۰۰ تا ۱,۲۰۰,۰۰۰
جیران ۱۵ دو نفر دو تخت یک‌نفره ۸۰۰,۰۰۰
پاییز ۱۲ دو نفر دو تخت یک‌نفره ۸۰۰,۰۰۰
گیسو ۱۵ دو نفر یک تخت دونفره از ۱,۰۰۰,۰۰۰ تا ۱,۱۰۰,۰۰۰
ایران ۱۴ دو نفر یک تخت دونفره ۸۰۰,۰۰۰
پسین ۱۰ سه نفر سه رخت‌خواب سنتی از ۱,۰۰۰,۰۰۰ تا ۱,۱۰۰,۰۰۰
اتاق خورشید، آرامش و اتاق شهرزاد ۲۰ چهار نفر چهار تخت یک‌نفره از ۱,۸۰۰,۰۰۰ تا ۱,۹۰۰,۰۰۰

منبع جدول: وب‌سایت جاباما / موضوع: جدول انواع واحدها، ویژگی‌ها و هزینه یک شب اقامت در بومگردی سنتی عمارت قوام‌الملک(بهار ۱۴۰۲)

اتاقهای اقامتگاه سنتی عمارت قوام‌الملک

منبع عکس: مجله جاباما. عکاس: ناشناس

اگر تاکنون در اقامتگاه‌های بومگردی شیراز معرفی شده در این مطلب اقامت داشته‌اید یا اقامتگاه بومگردی دیگری در شیراز می‌شناسید، نظرات و تجربیات خود را با ما و دیگر کاربران کجارو به اشتراک بگذارید.

پرسش‌های متداول

ارزانترین اقامتگاه های بومگردی شیراز کدامند؟

اقامتگاه بومگردی ماه سلطان، اقامتگاه بومگردی عمارت قاجاریه، اقامتگاه بوم‌ گردی سی راه، اقامتگاه بومگردی پری دخت، اقامتگاه سنتی ماه منیر، اقامتگاه سنتی عمارت امیریه، اقامتگاه سنتی عمارت قوام‌الملک

اقامتگاه های بومگردی شیراز نردیک به بافت تاریخی کدامند؟

اقامتگاه بومگردی ماه سلطان، اقامتگاه بومگردی عمارت قاجاریه، اقامتگاه بومگردی لوتوس، اقامتگاه بوم‌ گردی سی راه، اقامتگاه بومگردی ترنجستان، اقامتگاه بومگردی سرای همایونی، اقامتگاه سنتی ماه منیر، اقامتگاه سنتی عمارت سران، اقامتگاه سنتی پسین، اقامتگاه بومگردی آیدا بانو، اقامتگاه سنتی عمارت قوام‌الملک

ساختمان کدام بومگردی‌های شیراز قدمت پهلوی قرار دارند؟

اقامتگاه بومگردی ماه سلطان، اقامتگاه بوم‌ گردی سی راه، اقامتگاه بومگردی ترنجستان، اقامتگاه بومگردی خانه باغ ایرانی، اقامتگاه بومگردی عمارت هفت رنگ، اقامتگاه سنتی ماه منیر

خانه‌های کدام بومگردی‌های محبوب شیراز قدمت دوره قاجاریه دارند؟

اقامتگاه بومگردی عمارت قاجاریه، اقامتگاه بومگردی لوتوس، اقامتگاه بومگردی ترنجستان، اقامتگاه بومگردی سرای همایونی، اقامتگاه سنتی ماه منیر، اقامتگاه سنتی پسین، اقامتگاه سنتی عمارت قوام‌الملک

منبع عکس کاور: مجله جاباما. عکاس: ناشناس (اقامتگاه بومگردی ماه منیر)

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.