به دنبال بازگشت باشکوه مثل مورینیو؛ از امیر قلعه‌نویی چه می‌دانیم؟

0 8


امیر قلعه نویی

منبع تصویر، Getty Images

  • نویسنده, بهروز شریف
  • شغل, خبرنگار

بازگشت امیر قلعه‌نویی به نیمکت تیم ملی پس از ۱۵ سال؛ اتفاقی که فوتبال ایران را به شدت تحت تاثیر قرار داده است، به خصوص که از سال ۲۰۱۱ به این سو تیم ملی ایران سرمربی داخلی نداشته است.

در سال ۲۰۱۱ پس از پایان همکاری فدراسیون فوتبال با افشین قطبی به دنبال حذف در مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا مقابل کره جنوبی، کارلوس کی‌روش هدایت تیم ملی را به عهده گرفت و از آن روز کی‌روش، مارک ویلموتس، دراگان اسکوچیچ و دوباره کی‌روش هدایت تیم ایران را به عهده داشته‌اند.

امیر قلعه‌نویی درحالی برای دومین بار هدایت تیم ایران را پذیرفته که در دوره قبلی حضورش تیم ایران در بازی‌های رسمی طی ۹۰ دقیقه نباخت و به دنبال شکست در ضربات پنالتی در یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های ۲۰۰۷ آسیا این مربی برکنار شده بود؛ تصمیمی که سال‌ها در مصاحبه‌های متعدد قلعه‌نویی، نکته‌ای برای انتقاد از فدراسیون وقت فوتبال در سال ۲۰۰۷ بود.

همین امروز علی کفاشیان در مصاحبه‌ای گفته: «قلعه‌ نویی همیشه از من گله می‌کرد که حق من را خورده‌اید، هر وقت ما را می‌دید، گلایه می‌کرد که چرا من را سرمربی تیم ملی نگذاشته‌اید. امروز این فرصت به دست آمده است و امیدوارم در کارش موفق باشد.»Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.