به گفته یک وکیل دادگستری؛ قاضی دادگاه افسانه بایگان «برکنار» شد

0 10یک وکیل پایه یک دادگستری از «برکناری» قاضی دادگاهی که افسانه بایگان را به دلیل بی‌حجابی به مراجعه به روانشناس محکوم کرده بود خبر داد.

شیما قوشه در پیامی در شبکه «اکس» (توییتر سابق) نوشت: ‌«حسب مسموع، قاضی علی امیدی، دادرس شعبه ۱۰۸۸ دادگاه ارشاد تهران، که رای‌های عجیب و بعضا غیرقانونی‌اش صدای همه تا رئیس قوه قضائیه را درآورده بود، از شعبه مربوطه برکنار شده.»

تا لحظه تنظیم این خبر مقامات رسمی قوه قضاییه این خبر را تایید نکرده‌اند.

افسانه بایگان روز چهارشنبه ۲۸ تیر ماه در دادگاه کیفری دو تهران به دلیل استفاده از کلاه به جای حجاب اجباری به «دو سال حبس تعزیری» محکوم شد.

شعبه ۱۰۸۸ دادگاه کیفری دو تهران همچنین مجازات‌های دیگر از جمله «مراجعه هفتگی به مرکز روانشناسی و دریافت گواهی سلامت»، «دو سال ممنوعیت خروج از کشور»، «مطالعه کتاب و خلاصه‌سازی دست‌نوشت آن ظرف مهلت دو ماه»، و «ممنوعیت استفاده مستقیم یا با واسطه فضای مجازی به مدت دو سال» را نیز در حکم صادر شده در نظر گرفته بود.

چند روز پیش از صدور این حکم افسانه بایگان که از سال گذشته و همزمان با اوج‌گیری اعتراضات سراسری با انتشار تصاویر بدون حجاب اجباری با معترضان همراهی کرده بود، با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود از «عرصهٔ بی‌حرمت بازیگری» کناره‌گیری کرد.

او ابتدای سال جاری در حالی که کلاه بر سر داشت برای دیدن نمایش «کافه عاشقی» به سالن تئاتر رفته بود که «بر اساس ماده ۶۴۰ قانون مجازات اسلامی» و طبق کیفرخواست صادر شده علیه او، به «اقدام خلاف عفت و اخلاق عمومی» متهم شد.

افسانه بایگان همچنین در اردیبهشت امسال بدون حجاب در مراسم نکوداشت آتیلا پسیانی، کارگردان و بازیگر پیشکسوت حضور پیدا کرد که انتشار تصاویر آن در فضای مجازی بازتاب‌های فراوانی در پی‌داشت. او گوشواره‌های با نماد شیر و خورشید آویخته بود؛ اقدامی که توجه کاربران در شبکه‌های اجتماعی را جلب کرده بود.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.