بیانیه ایرنا منتسب به خانواده مهسا، توسط فرماندار سقز نوشته شده بود

0 39یکی از نزدیکان مهسا امینی روز پنجشنبه پنجم آبان اعلام کرد که خانواده او در روز برگزاری مراسم چهلم او در حبس خانگی بودند و بیانیه‌ای که خبرگزاری ایرنا به نقل از این خانواده منتشر کرد توسط فرماندار سقز نوشته شده بود.

عرفان مرتضایی، پسرخاله مهسا امینی، در گفت‌وگوی اختصاصی با رادیوفردا گفت که پدر، مادر و برادر مهسا روز چهارم آبان «تحت‌الحفظ ماموران امنیتی در خانه خود در حبس بودند و به آن‌ها اجازه خروج از خانه و رفتن به مزار مهسا را ندادند».

او افزود که خانواده مهسا هم‌چنان تحت نظر هستند و رفت‌‌و‌آمد آن‌ها توسط نیروهای امنیتی کنترل می‌شود.

آقای مرتضایی همچنین گفت که بیانیه منتشر‌شده توسط خبرگزاری ایرنا منتسب به خانواده مهسا، توسط فرماندار شهر سقز نوشته شده بود.

خبرگزاری‌ دولتی ایرنا روز سوم آبان مدعی شده بود که خانواده مهسا امینی در اطلاعیه‌ای اعلام کردند که «با توجه به شرایط و جهت پیشگیری از هر گونه مسائل ناگوار، در روز چهلم ژینای عزیزمان مراسمی نخواهیم داشت».

با این حال روز چهارشنبه با وجود تمامی محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها مبنی بر برگزاری مراسم چهلمین روز کشته شدن مهسا امینی، هزاران نفر از مردم شهرهای مختلف کردستان با خودرو و پای پیاده عازم آرامستان محل دفن او در زادگاهش در سقز شدند.

خانواده مهسا امینی در هفته‌های گذشته برای پذیرش روایت حکومت درباره نحوه مرگ دخترشان تحت فشار بوده‌اند.

به گفته پسرخاله مهسا، خواسته حکومت از خانواده او این است که سکوت اختیار کنند و نظریه پزشکی قانونی که اخیرا اعلام شده است را بپذیرند اما خانواده مهسا این نظریه را قبول ندارند.

مهسا (ژینا) امینی جوان ۲۲ ساله سقزی روز ۲۲ شهریور پس از بازداشت توسط گشت ارشاد در تهران، از سوی ماموران مورد ضرب و شتم قرار گرفت و بر اساس اسناد موجود به دلیل شکستگی جمجمه، دچار مرگ مغزی شد و سه روز بعد جان باخت.

کشته شدن او موجب اعتراض‌های گسترده در بیشتر شهرهای ایران و نقاط مختلف جهان شد و تا بیش از چهل روز پس از مرگ او هم‌چنان ادامه دارد.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.