بیش از نیمی از زنان شهری هند روزانه از خانه خارج نمی‌شوند

0 7


  • نویسنده, سوتیک بیسواس
  • شغل, بی‌بی‌سی
یک نظرسنجی در هند نشان می‌دهد که زنان کمتر از مردان در اجتماع مشارکت می‌کنند

منبع تصویر، Getty Images

مانیشا، ۱۹ ساله، در خانه‌ای در حومه دهلی به عنوان خدمتکار تمام‌وقت کار می‌کند. او که اهل شهر «جارکند» است، در نوجوانی مدرسه را رها کرد. در آن زمان سیستم حمل و نقل عمومی نامنظم بود و همچنین آزار و اذیت جنسی در جاده‌های آن منطقه از هند عای بود. به همین دلیل او به پایتخت هند سفر کرد و در یک آپارتمان برای خود شغلی دست و پا کرد. اما هنوز از مشکل حمل و نقل و امنیت می‌نالد: « فقط یک یا دو بار در ماه از خانه بیرون می‌روم. در خیابان احساس راحتی و امنیت نمی‌کنم.»

راهول گوئل، استادیار تحقیقات حمل و نقل در موسسه فناوری هند، آی‌آی‌تی، می‌گوید: «از این دست اتفاقات که برای مانیشا افتاده است تعجب نمی‌کنم.» او هم‌اکنون روی موضوعی در ارتباط با «زمانی که افراد صرف فعالیت‌های روزانه می‌کنند» تحقیق می‌کند؛ در این تحقیق تلاش دارد تا درباره اینکه چگونه نابرابری‌های جنسیتی بر فعالیت‌های روزانه تاثیر می‌گذارد، اطلاعاتی به‌دست دهد. این تحقیق بر اساس یک نظرسنجی در سال ۲۰۱۹ شکل گرفت که از مردم در مورد یک روز کاری (در روز قبل از نظرسنجی) پرسش می‌کرد.

آقای گوئل با بررسی جواب‌های ۱۷۰۰۰۰ نفر که در شهرهای بزرگ و شهرستان‌ها زندگی می‌کردند به اطلاعات جالبی دست یافت؛ بیش از نیمی (۵۳ درصد) از زنان گفته بودند که روز قبل از خانه بیرون نرفته‌اند. این در حالی بود که تنها ۱۴ درصد از مردان گفتند که در خانه مانده بودند.

این مطالعه همچنین نشان می‌داد که دختران در سنین نوجوانی (بین ۱۰ تا ۱۹ سالگی) کمتر از پسران از خانه خارج شده‌اند. و زنان میانسال هم اشاره کردند که فعالیت‌های اجتماعی‌شان نسبت به دوران جوانی افزایش داشته است.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.