بیمه راهنمایان گردشگری عملیاتی شد

0 76


رئیس هیئت مدیره جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی خبر از تامین بودجه دولتی لازم برای بیمه راهنمایان گردشگری داد.

مهدی قاسمیان، رئیس هیئت مدیره جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی ضمن اشاره به از سرگیری بیمه راهنمایان گردشگری از تیرماه سال جاری، موضوع بیمه را جزو چالش‌هایی دانست که سال‌ها بود به‌دلایل مختلف انجام نمی‌شد.

قاسمیان با اشاره به ابراز خرسندی راهنمایان گردشگری از پیگیری مستقیم موضوع بیمه توسط وزیر، گفت:‌

راهنمایان در صورتی‌که پشتوانه نداشته باشند از این صنف خارج می‌شوند، چنانچه از ۱۴ هزار نفر در حال حاضر تنها ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ نفر در این شغل فعال هستند.

رئیس هیئت مدیره جامعه راهنمایان ایرانگردی، تصریح کرد:

راهنمایان از این نظر که آخرین نقطه عملیات در اجرای تور همچنین عاملی مهم در رضایت و عدم رضایت گردشگران محسوب می‌شوند، دارای نقش پررنگی در صنعت گردشگری هستند که برای ماندن در این عرصه به پشتوانه نیاز دارند و موضوع بیمه قوت قلبی برای ادامه کار آن‌ها محسوب می‌شود.

اتصال کارت راهنمایان گردشگری به سیستم بانکی و حذف از دهک‌بندی یارانه‌ها در بودجه ۱۴۰۲ دو موضوعی بود که قاسمیان مطرح و تصریح کرد:

با وصل شدن کارت راهنمایان گردشگری به سیستم بانکی تنخواه مستقیم در این حساب ریخته می‌شود. همچنین در پایگاه‌های بزرگ مانند تخت جمشید می‌توان الزامی در نظر گرفت که گردشگران خارجی برای تهیه بلیط از طریق کارت راهنمایان گردشگری اقدام کنند که در این صورت از ظرفیت راهنمایان محلی استفاده می‌شود.

رئیس هیئت مدیره جامعه راهنمایان ایرانگردی، همچنین به پیگیری‌ها انجام شده با مرکز پژوهش‌های مجلس اشاره کرد و افزود:

در نتیجه این مکاتبات قولی داده شده که در بودجه ۱۴۰۲ راهنمایان گردشگری از سیستم یارانه و دهک‌بندی خارج شوند که امیدوار هستیم این مهم عملیاتی شود.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.