تاوان همراهی با معترضان ایرانی؛ ستاره‌های فوتبال ایران که حکومت نام‌شان را خط زد

0 9


کریم باقری، مربی پرسپولیس است که گفته می‌شود باشگاه با فشار نیروهای امنیتی مجبور به قطع همکاری با او شده است

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

کریم باقری، مربی پرسپولیس است که گفته می‌شود باشگاه با فشار نیروهای امنیتی مجبور به قطع همکاری با او شده است

در آستانه آغاز رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران در فصل بیست و سوم، برخی از چهره‌های سرشناس فوتبال ایران که در ماه‌های گذشته، با اعتراضات سراسری هم صدا شده بودند، جایی در فهرست فوتبال باشگاهی و ملی ایران ندارند.

با گذشت بیش از ۱۰ ماه از آغاز اعتراضات سراسری، که با کشته شدن مهسا (ژینا) امینی، در بازداشتگاه گشت ارشاد آغاز شد، به نظر می‌رسد که فدراسیون فوتبال و باشگاه‌های ایران، یا در همراهی با نهادهای امنیتی و یا زیر فشار این سازمان‌ها، حاضر به تمدید قرارداد یا دعوت آن‌ها به اردوهای ملی نمی‌شوند.

همسو شدن با اعتراضات، حمایت از علی کریمی ستاره سابق فوتبال ایران و یکی از چهره‌های کنونی اپوزیسیون خارج از کشور و همین‌طور اعتراض به سرکوب مردم در جریان خیزش سال ۱۴۰۱ برخی از بازیکنان و مربیان فوتبال ایران را وادار به وداع زودهنگام و غافلگیرکننده کرده است.

وریا غفوری؛ تاوان سکوت نکردن

تابستان ۱۴۰۱ پس از قهرمانی استقلال در رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران، وریا غفوری، کاپیتانی که جام قهرمانی تیمش را بالای سر برده بود، با تصمیم مصطفی آجرلو، مدیرعامل پیشین این باشگاه و از افراد نزدیک به حکومت ایران، از این تیم کنار گذاشته شد.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.