تجمع‌ در آغاجاری و آبادان؛ کارکنان و کارگران نفت خواستار تحقق مطالبات صنفی خود شدند

0 4


گزارش‌ها از ایران حاکی از تجمع‌ اعتراضی کارکنان رسمی نفت در آغاجاری و کارگران غیر رسمی نفت در آبادان در روز چهارشنبه ۲۴ آبان است.

به گزارش «افکار نفت»، رسانه اطلاع‌رسانی مطالبات کارکنان رسمی صنعت نفت ایران، کارکنان رسمی نفت برای چندمین بار در مقابل ساختمان مدیریت شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری در اعتراض به تحقق نیافتن مطالبات صنفی خود اعتراض کردند.

در هفته‌های اخیر هم کارکنان رسمی نفت در مناطق دیگر تجمع‌های اعتراضی برگزار کرده‌اند که از جمله می‌توان به مناطق فلات قاره سیری، لاوان، خارک، و اهواز اشاره کرد.

به نوشته افکار نفت، مهمترین مطالبات این بخش از نیروهای شاغل در صنعت نفت و گاز ایران، «حذف سقف‌ حقوق، اصلاح کف‌ حقوق، حذف محدودیت حق‌ سنوات بازنشستگی، اجرای کامل ماده ۱۰ و مطالبه‌ اولویت‌دار دفاع از صندوق بازنشستگی نفت» هستند.

در همین حال، شورای سازماندهی اعتراضات کارگران غیر رسمی نفت (ارکان ثالث) خبر داد که کارگران پالایشگاه نفت آبادان روز چهارشنبه تجمع کردند.

تجمع کارگران غیر رسمی (ارکان ثالث) در پالایشگاه آبادان

تجمع کارگران غیر رسمی (ارکان ثالث) در پالایشگاه آبادان

مطالبات این کارگران «حذف پیمانکار تامین نیروی انسانی، برقراری نظام عادلانه در پرداخت بین همه کارکنان در مشاغل هم‌تراز و یکسان فارغ از نوع رابطه استخدامی و به کارگیری آنها و تخصیص نفت کارت» است.

کارگران غیر رسمی (ارکان ثالث) پالایشگاه نفت آبادان پیشتر نیز در چندین نوبت اعتراض‌های صنفی برگزار کرده‌اند. آنها از جمله در ۱۲ مرداد سال ۱۴۰۲ همراه با کارگران بخش تعمیرات (اُوِرهال) در اعتراض به اخراج چند تن از همکاران، فقدان امنیت شغلی، و پایین بودن دستمزدها اعتصاب کرده بودند.

بدتر شدن وضعیت معیشتی کارگران، بازنشستگان و دیگر مزدبگیران در ایران در سالیان اخیر، گسترش اعتراض‌های خیابانی آنان را به دنبال داشته است.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.