تحریم‌های اتحادیه اروپا؛ نقش ابرآروان در قطع اینترنت ایران چیست؟

0 8


  • نویسنده, مهدی صارمی‌فر
  • شغل, روزنامه‌نگار حوزه علم و فن‌آوری
  • Twitter,
لوگوی ابرآروان

منبع تصویر، Arvancloud

شورای وزیران اتحادیه اروپا روز دوشنبه (۲۳ آبان) اعلام کرده است که در واکنش به سرکوب اعتراضات شهروندان ایرانی از سوی ماموران جمهوری اسلامی ایران،۳۲ فرد و نهاد جمهوری اسلامی را وارد فهرست تحریم‌های حقوق‌بشری این اتحادیه کرده است.

شرکت خدمات ابری ابرآروان ایران نیز در فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار گرفته است. این شرکت در اوایل دهه نود خورشیدی شروع به کار کرد. با آغاز اعتراضات اخیر سراسری در ایران و اعمال محدودیتهای شدید اینترنتی دراین کشور، نام این شرکت باردیگر با خبرها گره زده شد. مدتی پیش گروه هکری انانیموس یا ناشناس مدعی شده بود که در بررسی اسناد هک شده مشخص شده است که این شرکت با دستور مقامات مسئول در اعمال محدودیت اینترنت در ایران سایت‌هایی را «مسدود» کرده است.

در ماه اکتبر برخی از سایتهای آلمانی گزارش‌هایی درباره نقش این شرکت در اعمال محدودیت اینترنت در کشور منتشر کردند، از جمله «نتزپلتیک» که گزارش مفصلی در این باره منتشر کرد.

اتحادیه اروپا در بخشی از اعلام تحریمهای خود درباره شرکت ابرآروان؛ گفته که این شرکت «مجری پروژه های دولتی در قطع و محدودیت اینترنت بوده است.» این شرکت بلافاصله پس از اعلام این تحریم اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای هر گونه «نقش داشتن در محدودیت یا قطع اینترنت» در ایران را رد کرد.

Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.