تحریم‌های جدید اروپا، استرالیا و بریتانیا علیه ایران

0 10


تحریم‌های جدید غرب علیه ایران

منبع تصویر، Reuters

آنالنا بائربوک، وزیر امور خارجه آلمان، که روز دوشنبه برای دیدار با همتایان اتحادیه اروپا در بروکسل وارد شد، گفت وزرای خارجه اتحادیه اروپا در واکنش به نقض حقوق بشر ایران ششمین بسته تحریم را علیه ایران وضع خواهند کرد. همزمان بریتانیا هم هفت نفر جدید را تحریم کرد. در اقدامی دیگر نیز دولت استرالیا به سبب آنچه نقض حقوق بشر در ایران و حمایت نظامی این کشور روسیه در جنگ‌ با اوکراین خوانده، تحریم‌هایی را علیه ایران اعلام کرد.

در تازه‌ترین خبرها، بر اساس اطلاعیه‌ای که در وبسایت دولت بریتانیا منتشر شده است، این کشور روز دوشنبه هفت نام جدید را به فهرست تحریم های خود در رابطه با ایران اضافه کرد.

بریتانیا روز دوشنبه مقامات ارشد سپاه پاسداران، از جمله افرادی را که مسئول مدیریت سرمایه‌گذاری‌های مالی این نهاد معرفی کرد را در فهرست تحریم‌هایش قرار داد.

جیمز کلورلی، وزیر امور خارجه بریتانیا گفت: «امروز ما در حال اقدام علیه مقام‌های ارشد سپاه پاسداران هستیم که مسئولیت حمایت مالی سرکوب وحشیانه حکومت را بر عهده دارند. این تحریم ها علیه پنج عضو هیئت مدیره بنیاد تعاون سپاه و دو تن از فرماندهان ارشد سپاه در استان‌های تهران و البرز اعمال شده است.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.