تحریم‌های جدید علیه ایران نشان از هماهنگی کامل آمریکا، بریتانیا و اتحادیه اروپا دارد

0 7در پی تصمیم وزارت خزانه‌داری آمریکا برای تحریم ۱۰ مقام انتظامی و اطلاعاتی ایران به همراه بنیاد تعاون سپاه پاسداران به دلیل مشارکت در سرکوب معترضین، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران تاکید کرد که این اقدام نشان از هماهنگی کامل آمریکا، بریتانیا و اتحادیه اروپا در قبال جمهوری اسلامی دارد.

رابرت مالی روز دوشنبه ۳ بهمن با انتشار رشته توییتی عنوان کرد که آمریکا و متحدان آن نقض حقوق بشر در ایران، خشونت حکومتی علیه زنان و سانسور اینترنت در ایران را محکوم می‌کند.

دولت بریتانیا روز دوشنبه هفت مقام و نهاد، شامل بنیاد تعاون بسیج، فرمانده نیروی زمینی ارتش، فرمانده عملیات بسیج و جانشین فرمانده کل سپاه را به دلیل «سرکوب وحشیانه» معترضین ایران در سیاهه تحریم‌های خود قرار داد.

همزمان، وزیران خارجه ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا در نشست ماهانه شورای وزرای اتحادیه در بروکسل، ۳۷ فرمانده نظامی و انتظامی و مهره‌های ارشد امنیتی جمهوری اسلامی ایران را به دلیل مشابه تحریم کردند.

نماینده ویژه دولت جو بایدن در امور ایران با ارائه جزییاتی از اقدامات سرکوبگرانه عوامل انتظامی و اطلاعاتی حکومت ایران از جمله یادآور شد که نیروهای سپاه پاسداران به خودروهایی که قصد تحویل کیسه‌های خون به مجروحین حملات سپاه در بیمارستان‌های جوانرود را داشت، گلوله جنگی شلیک کرد.

آقای مالی با بردن نام محمد نظرعظیمی و کوروش آسیابانی از فرماندهان سپاه در جوانرود، افزود که شاهدان شخصا آسیابانی را پشت این سرکوب‌ها دانسته‌اند که بیش از ۴۰ کشته بر جای گذاشت.

رابرت مالی در مورد ناصر راشدی، معاون وزیر اطلاعات، نیز که روز سوم بهمن از سوی آمریکا تحریم شد، نوشت وزارت اطلاعات از نهادهای موثر در نقض حقوق بشر، ضرب و شتم، آزار جنسی، تعقیب، سانسور و گرفتن اعترافات اجباری از معترضان در ایران است.

نماینده ویژه آمریکا همچنین یادآور شد که علاوه بر آن که سرکوب اعتراضات اخیر در ایران صدها کشته بر جای گذاشته است، شماری از معترضین نیز بر اثر شلیک نابینا شده‌اند.

دولت آمريکا در ماه‌های اخير تعداد ديگری از مقامات ارشد جمهوری اسلامی از جمله محمد جعفر منتظری، دادستان کل، احمد وحيدی، وزير کشور، و عيسی زارع پور، وزير ارتباطات را تحريم کرده است.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.