تحصن خانواده‌های بازداشتی‌هایی که اعتصاب‌ غذا کرده‌اند؛ شاهزاده رضا پهلوی: صدایشان باشیم

0 9


پس از دو روز قطع تماس ۱۵ معترض بازداشت‌شده در زندان کچویی که در چهارمین روز از اعتصاب غذا به سر می‌برند، خانواده‌های شماری از آنها صبح پنج‌شنبه در مقابل این زندان تحصن کردند.

آرمیتا عباسی، نیلوفر شاکری، الهام مدرسی، فاطمه نظری‌نژاد، حمیده زراعی، مرضیه میرقاسمی، و انسیه موسوی از جمله این ۱۵ زندانی سیاسی هستند که در زندان کچویی فردیس در اعتراض به روند دادرسی اعتصاب غذا کرده‌اند و بنا بر اطلاعات موجود، از روز سه‌شنبه ۱۳ دی از حق تماس تلفنی محروم شده‌اند.

شاهزاده رضا پهلوی در واکنش به اعتصاب غذای آنها در توییتی نوشت: «جان آنها در خطر است. صدایشان باشیم. این زنان شجاع و همه زندانیان سیاسی باید فوری و بی قید و شرط آزاد شوند.»

پیشتر، مادر یکی از این بازداشت‌شدگان اعلام کرده است که مقامات قضایی حق وکیل انتخابی را از آنها سلب کرده‌اند و به خانواده‌ها نیز پاسخگو نیستند.

گروهی از اعضای خانواده‌های برخی از این زنان معترض زندانی صبح روز پنج‌شنبه ۱۵ دی در مقابل زندان کچویی در شهر فردیس، استان البرز، تحصن کردند.

مادر آرمیتا عباسی، یکی از این بازداشت‌شدگان که اعتصاب غذا کرده است، روز چهارشنبه در اینستاگرام نوشته‌ای را خطاب به مقامات قضایی منتشر کرد و به آنها گفت: «از امروز لقمه‌هایتان را، یکی کمتر برگیرید. دخترکانی در یکی از بندهای زندان کچویی کرج اعتصاب غذا کرده‌اند.»

او همچنین تأکید کرده است که از روز سه‌شنبه «حق تلفن» نیز از این بازداشت‌شدگان گرفته شده است.

پست اینستاگرام مادر آرمیتا عباسی

پست اینستاگرام مادر آرمیتا عباسی

مادر این زندانی سیاسی همچنین روز سه‌شنبه در نامه‌ای سرگشاده با انتقاد از بی‌توجهی مقامات قضایی و نپذیرفتن وکیل انتخابی، خواهان رسیدگی به پرونده دخترش شده بود.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.