تداوم اعتراضات صنفی؛ کارگران، بازنشستگان و دیگر گروه‌ها خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند

0 9روز دوشنبه ۱۰ مهرماه ۱۴۰۲، دستکم ۱۹ تجمع اعتراضی در شهرهای مختلف ایران برگزار شد. این تجمعات که شامل کارگران، بازنشستگان و دیگر گروه‌ها بود، در اعتراض به مشکلات اقتصادی و مطالبات صنفی برگزار شد.

بر اساس گزارش‌های رسانه‌های صنفی و حقوق بشری، بازنشستگان مخابرات در شهرهای کرمانشاه، اهواز، اصفهان، ساری، خرم آباد، اردبیل، شیراز، تهران، رشت، ارومیه، زنجان، اراک و سنندج تجمع کردند و خواستار اجرای کامل آئین‌نامه پرسنلی و استخدامی سال ۸۹ و رفع مشکلات بیمه درمانی خود شدند.

کارگران پتروشیمی رازی ماهشهر در اعتراض به عدم پرداخت حقوق دست به اعتصاب زدند.

همچنین، مالکین اراضی حصار سرخ شاندیز در مشهد، جمعی از پرسنل دانشگاه آزاد در تهران، جمعی از کارکنان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و شماری از حواله‌‌داران خودرو در تهران نیز تجمعاتی برگزار کردند و خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

بنا بر گزارش کانال تلگرامی اتحادیه آزاد کارگران ایران، کارکنان سکوهای دریایی شرکت‌های فلات‌قاره ایران و نفت‌و‌گاز پارس، روز دوشنبه ۱۰ مهرماه، در اعتراض به سقف غیرقانونی حقوق، دست به تجمع زدند.

این تجمعات در ادامه اعتراضات هفته گذشته این کارکنان برگزار شد. کارکنان معترض با ارسال تصاویر حاوی دست‌نوشته‌هایی، خواستار پاسخگویی مسئولین و رفع این محدودیت شدند.

آنها همچنین اعلام کردند که دوشنبه‌های اعتراضی را تا زمانی که به خواسته‌های خود دست یابند، ادامه خواهند داد.

ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌داد که در این تجمعات، شعارهایی علیه دولت و مجلس سر داده شده است.

وضعیت نامناسب اقتصادی در ایران موجب شده است تا تجمعات اعتراضی نسبت به وضعیت معیشت از سوی کارگران و بازنشستگان و برخی دیگر از گروه‌ها به یکی از برنامه‌های روزانه در ایران تبدیل شود.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.