ترامپ برای محاکمه در دادگاه وارد نیویورک شد

0 13دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده، روز دوشنبه با هواپیمای شخصی خود عازم نیویورک شد تا در دادگاه رسیدگی به اتهام خود مبنی بر پرداخت حق‌السکوت به یک ستاره فیلم‌های پورن حضور یابد. در این حال وکلای او خواستار ممانعت از حضور دوربین‌های رسانه‌ها در دادگاه شده‌اند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که آقای ترامپ روز سه‌شنبه خود را تسلیم دادستانی منطقه منهتن خواهد کرد و احتمالاً قبل از حضور در برابر قاضی انگشت‌نگاری خواهد شد.

ترامپ ۷۶ ساله که می‌خواهد در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ نیز کاندیدا شود، نخستین رئیس جمهور سابق ایالات متحده است که با اتهامات کیفری مواجه شده. رویترز می‌نویسد، او سوار بر هواپیمای شخصی خود پس از سه ساعت و نیم پرواز از ایالت فلوریدا وارد فرودگاه لاگواردیا در منطقه کویینز نیویورک شد.

این گزارش به نقل از دو منبع مطلع می‌گوید که آقای ترامپ با تقویت تیم حقوقی خود، تاد بلانچ، وکیل برجسته و دادستان فدرال سابق، را برای دفاع از خود استخدام کرده است.

آقای بلانچ و دیگر وکلای آقای ترامپ روز دوشنبه از قاضی دادگاه خواستند که اجازه فیلمبرداری، عکاسی و پوشش رادیویی از این محاکمه را ندهد.

آنها در نامه‌ای به دادگاه مخالفت خود را با پوشش خبری این محاکمه اعلام کردند و مدعی شدند که این امر «فضای تقریباً سیرک مانندی را که حول این پرونده شکل گرفته است، تشدید می‌کند» و «از‌ شان دادگاه می‌کاهد».

انتظار می‌رود قاضی خوان مرکان روز دوشنبه دراین‌باره تصمیم گرفته باشد. دفتر الوین براگ، دادستان منطقه منهتن گفت که این امر را به تشخیص قاضی واگذار کرده است، اما در عین حال اشاره کرد که قاضی مرکان سال گذشته در جریان رسیدگی به اتهام شرکت املاک و مستغلات ترامپ مبنی بر کلاهبرداری مالیاتی، اجازه داده بود تا تعداد محدودی عکس گرفته شود.

هیات منصفه منهتن که ترامپ را متهم کرده است، امسال شواهدی مبنی بر پرداخت ۱۳۰ هزار دلار به استورمی دنیلز، بازیگر فیلم‌های پورن در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ به دست آورد.

دانیلز گفته است که به او پول داده شده بود تا درباره رابطه جنسی خود با ترامپ در سال ۲۰۰۶ سکوت کند. آقای ترامپ رابطه جنسی با استورمی دنیلز را تکذیب کرده است.

با استفاده از گزارش خبرگزاری رویترز؛ س.نSource link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.