تسهیل سفر گردشگران ارمنی با خودرو به ایران

0 13


به‌منظور تسهیل سفر گردشگران ارمنی با خودرو به ایران، تفاهم‌نامه‌ای به امضا رسید.

تفاهم‌نامه همکاری به‌منظور تسهیل سفر گردشگران با خودروهای شخصی و تجاری، با استفاده از سند بین‌المللی کارِنِه‌دوپاساژ صادره از سوی کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی، بین ایران و ارمنستان امضا شد.

این تفاهم نامه روز سه‌شنبه ۳۰ آبان از سوی محمدحسین صوفی مدیر عامل کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی ایران و آرسن مانوکیان رئیس کلوپ اتومبیل‌رانی ارمنستان به‌منظور تقویت بیشتر روابط دوستانه و همکاری استراتژیک در تردد زمینی میان ایران و ارمنستان با هدف توسعه همکاری دو کشور در زمینه ایمنی راه و ارائه خدمات امداد خودرویی به مسافران و اتباع کشورهای طرفین، جذب گردشگران ارمنستانی به کشورمان و ترویج و گسترش سفرهای مسئولانه و ایمن، به امضا رسید.

طرح صدور کارِنِه‌دوپاساژ برای ورود موقت خودروهای ارمنستانی به ایران توسط نمایندگان کلوپ اتومبیل‌رانی این کشور به‌عنوان صادر کننده و کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی ایران به‌عنوان پذیرنده بر اساس امضای تفاهم نامه میان این دو نهاد بین‌المللی اجرا می‌شود. بنابراین، از این پس اتباع ارمنستانی می‌توانند از طریق مرز آگاراک- نوردوز در استان آذربایجان شرقی که تنها مرز مشترک میان دو کشور است، وارد ایران شوند.

طرح صدور مجوز عبور گمرکی (کارنه دوپاساژ) برای وسیله های نقلیه گردشگران ارمنستانی در ادامه تلاش کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی برای کاهش تشریفات و تسهیل و تسریع ترددهای زمینی با وسیله های نقلیه شخصی و تجاری میان ایران و کشورهای همسایه به اجرا گذاشته شده است.

این جلسه با حضور میخک آپرسیان رئیس فدراسیون گردشگری ارمنستان، امیر خان متقی معاون سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان و جمعی از مدیران حمل و نقل کشور ارمنستان، برگزار شد.

پیش از این نیز طرح ورود موقت خودروهای اتباع عراقی به ایران به‌واسطه صدور کارنه دوپاساژ توسط کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی هم‌زمان با روز جهانی گردشگری و با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، آغاز شده بود.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.