«تشدید محدودیت‌های حصر میرحسین موسوی و زهرا رهنورد»

0 8


میرحسین موسوی و زهرا رهنورد

منبع تصویر، Social Media

کانال سایت کلمه در شبکه اجتماعی تلگرام، از منابع خبری نزدیک به میرحسین موسوی، آخرین نخست‌وزیر جمهوری اسلامی و از رهبران جنبش سبز، در خبری کوتاه از افزایش محدودیت‌های اعمال شده علیه او و زهرا رهنورد، همسرش در حصر خانگی خبر داده است.

به نوشته این کانال خبری، این محدودیت‌ها از یکشنبه بعد از ظهر و به صورت ناگهانی به اجرا گذاشته شده‌اند.

کلمه توضیح بیشتری درباره جزییات این محدودیت‌ها که در سیزدهمین سال حصر خانگی به اجرا گذاشته شده، ارایه نکرده ولی علت آن را موضع‌گیری‌های اخیر آقای موسوی و خانم رهنورد در رابطه با اعتراض‌های ایران و جنبش «زن، زندگی، آزادی» عنوان کرده است.

به نوشته کلمه جزییات بیشتری از این محدودیت‌ها به زودی منتشر خواهد شد.

میرحسین موسوی به تازگی با انتشار بیانیه‌ای خواستار عبور از جمهوری اسلامی و برگزاری همه‌پرسی برای تعیین نوع حکومت در ایران شد.

آقای موسوی در این پیام که ماه گذشته منتشر شد، خواهان تدوین یک قانون اساسی جدید «برای نجات ایران» شده و گفته موضوع باید در یک همه‌پرسی آزاد به تایید مردم ایران برسد.

آقای موسوی ضمن طرح درخواست تدوین قانون اساسی جدید برای ایران گفته پیش‌نویس این قانون پس از همه‌پرسی باید در یک «انتخابات آزاد و منصفانه» به همه‌پرسی گذاشته و مجلس موسسان تشکیل شود و در نهایت مصوبه آن به اجرا درآید.

محمد خاتمی، از روسای جمهوری پیشین و رهبر اصلاح طلبان حکومتی بعد از این پیام، با پذیرش شکست اصلاحات، اعلام کرد که برای بهتر شدن وضع نیازی به تغییر قانون اساسی نیست.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.