تظاهرات ایرانیان در بروکسل با درخواست افزوده شدن سپاه به فهرست تروریستی اتحادیه اروپا

0 7گروه زیادی از ایرانیان خارج از کشور روز دوشنبه یکم اسفند با شرکت در تظاهراتی در بروکسل، قرار گرفتن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های تروریستی اتحادیه اروپا را خواستار شده‌اند.

چهره‌هایی از جمله حامد اسماعیلیون سخنگوی انجمن خانواده‌های پرواز پی‌اس۷۵۲، مسیح علینژاد روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر، علیرضا آخوندی عضو ایرانی‌تبار پارلمان سوئد، سعید بشیرتاش فعال سیاسی، و دریا صفایی عضو ایرانی‌تبار پارلمان بلژیک، دست در دست هم در این راهپیمایی حضور دارند.

از دیگر حاضران در این تظاهرات می‌توان به عبیر السهلانی عضو عراقی‌تبار پارلمان اروپا، دانیال ایلخانی‌پور نماینده ایرانی‌تبار پارلمان ایالتی هامبورگ، و عظمت اژدری عضو انجمن خانواده‌های پرواز پی‌اس۷۵۲ اشاره کرد.

شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی ضد جمهوری اسلامی، شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای» می‌دهند و عده‌ای از آنان، ماکت بزرگی از هواپیمای ساقط‌شده با شلیک موشک‌های سپاه پاسداران را به عنوان نمادی از جنایت‌های آن در دست دارند.

حاضران در راهپیمایی بروکسل اغلب پرچم‌های مزین به نشان شیر و خورشید در دست دارند و با پلاکاردهایی تصویر قربانیان نقض حقوق بشر توسط جمهوری اسلامی در ایران را یادآوری می‌کنند.

برخی کاربران در رسانه‌های اجتماعی، جمعیت حاضر در این تجمع را به گردهمایی برلین در ماه‌های گذشته تشبیه کرده‌اند.

گروهی از شرکت‌کنندگان این راهپیمایی گسترده، از شهرهای دیگر اروپا به بروکسل سفر کرده‌اند.

ویدئوی زیر، شماری از ایرانیان ساکن هامبورگ را نشان می‌دهد که حین سفر به بروکسل، در اتوبوس ترانه «برای» شروین حاجی‌پور را هم‌خوانی می‌کنند؛ آهنگی که به سرود ویژه اعتراضات سراسری ایران تبدیل شده است.

در یک اتوبوس دیگر که از برلین به سمت بروکسل، محل برگزاری راهپیمایی علیه جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می‌رود، ایرانیان تصاویری از کشته‌شدگان اعتراضات و معترضان اعدام‌شده را در دست دارند.

پس از شروع این دور از اعتراضات سراسری ایران که از ۲۶ شهریور بعد از کشته شدن مهسا (ژینا) امینی در بازداشت گشت ارشاد نیروی انتظامی آغاز شده و در تمام استان‌های کشور جریان دارد، ایرانیان خارج از کشور به طور مداوم راهپیمایی‌های گسترده‌ای را در صدها شهر جهان برای حمایت از معترضان داخل ایران و تأثیرگذاری بر سیاست‌های جهانی در قبال ایران برگزار می‌کنند.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.