تعطیلی کاخ سلیمانیه و کاخ مروارید

0 12


کاخ‌های سلیمانیه و مروارید به‌علت مرمت و بازسازی تعطیل شدند.

معاون میراث فرهنگی استان البرز از تعطیلی کاخ‌های سلیمانیه و مروارید به‌علت مرمت و بازسازی خبر داد.

در فضای مجازی ساعت بازدید از کاخ مروارید کرج از هفت صبح تا چهار بعدازظهر اعلام شده و بسیاری به این انگیزه به این کاخ مراجعه کرده‌اند؛ ‌ اما پشت درهای بسته آن مانده‌اند؛ در حالی که هیچ نگهبان یا تابلو اطلاعات وجود ندارد تا مردم را راهنمایی کند.

شهرام محمودی، معاون میراث فرهنگی استان البرز، علت این تعطیلی را مرمت و بازسازی زیرزمین و سینمای این کاخ عنوان کرد.

معاون میراث فرهنگی استان البرز درباره وضعیت مرمت کاخ مروارید گفت:

برای مرمت این بخش از کاخ مروارید حدود یک میلیارد و ٣٠٠ میلیون تومان بودجه تخصیص داده شده و قرار است به‌زودی کارهای مرمتی آن انجام و پس از آن کاخ بازگشایی شود.

«رحیم خاکی»، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی‌ استان البرز نیز چندی پیش از بازگشایی بخش‌هایی از کاخ مروارید در آینده‌ای نزدیک خبر داده و گفته بود:

با توجه به اینکه بخش‌هایی از ساختمان کاخ مروارید مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است، به‌دلیل تجهیز کارگاه، ایمن‌سازی و مدیریت بهینه مرمت بخش‌هایی از ساختمان اصلی، مجموعه تا اطلاع ثانوی تعطیل شده که پس از تکمیل مراحل تجهیز، محوطه کاخ به‌زودی بازگشایی می‌شود.

معاون میراث فرهنگی استان البرز همچنین از تعطیلی کاخ سلیمانیه به‌علت مرمت و بازسازی خبر داد و افزود:

مرمت این کاخ تا پایان مهرماه ادامه خواهد داشت. برای مرمت و بازسازی این مکان تاریخی یک میلیارد و ۵٠٠ میلیون تومان اعتبار داریم و قرار است در این مدت تمام ایرادهایی که اداره‌کل موزه‌ها برای تبدیل این کاخ به موزه گرفته بود، رفع شود و از آبان‌ماه، کاخ موزه سلیمانیه آماده بهره‌برداری و بازگشایی شود.

 Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.