تغییر شاخص‌های آلودگی، راه‌حل پیشنهادی برخی مقامات دولتی

0 6یک روز پس از آنکه وزیر کشور جمهوری اسلامی از احتمال تغییر شاخص‌های استاندارد آلودگی هوا برای جلوگیری از تعطیلی مدارس خبر داد، یک مقام وزار بهداشت با چنین اقدامی مخالفت کرد.

روز سه شنبه، رئیس گروه سلامت هوا وزارت بهداشت اعلام کرد که «درست نیست صرفا با تغییر شاخص آلودگی هوا، صورت مسئله را پاک کنیم؛ باید اقدام جدی برای کاهش مواجهه وکاهش غلظت آلاینده‌های هوا داشته باشیم.»

شاهسونی تاکید کرده است که با تغییر شاخص مخالف هستیم و تعطیلی مدارس بخاطر کاهش مواجه کودکان با آلودگی و محافظت از آنها است.

روز دوشنبه احمد وحیدی، وزیر کشور جمهوری اسلامی از تلاش برای «تغییر در استانداردهای شاخص آلودگی» خبر داد و گفت: مصوبه‌ای وجود دارد که در آن مشخص کرده در «چه شاخصی از آلودگی»، مدارس باید تعطیل باشند و «گروه‌های اضطراری استان‌ها» براساس همین مصوبه «ناچارند» تصمیم به تعطیلی بگیرند.

این مقام دولت خبر داد که «با کمک سازمان محیط زیست» در حال تهیه «پیشنهاد جدیدی» برای دولت هستند «تا این استانداردها را کمی تغییر دهیم تا لازم نباشد در این شرایط مدارس‌مان را تعطیل کنیم.»

همزمان یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش دولت سیزدهم جمهوری اسلامی نیز در سخنانی مدعی شده است که «در خارج» مدارس با «شاخص ۳۰۰» آلودگی هوا هم تعطیل نمی‌شوند اما در ایران با «شاخص ۱۵۰» تعطیل می‌شوند.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.