تفاهم‌ ایران و مصر برای تبادل گردشگر

0 8


جزئیات تفاهم‌ ایران و مصر برای تبادل گردشگر بین دو کشور اعلام شد.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی جزئیات تفاهم‌ ایران و مصر برای تبادل گردشگر از ابتدای مهر ماه را تشریح کرد.

فرهاد دوایی اظهار کرد:

این تفاهم‌نامه‌ توسط هلدینگ تجاری اطلس میان انجمن‌های صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان‌های تهران، خراسان رضوی، فارس به واسطه عراق با مصر منعقد شده است.

وی افزود:

مطابق این تفاهم‌نامه مقرر شده است پروازها به‌وسیله شرکت هواپیمایی العراقیه یا هر شرکت هواپیمایی دیگری به‌صورت کانکشن ابتدا به بغداد و سپس توسط شرکت هواپیمایی ایجپت به شرم‌الشیخ گردشگران را منتقل کند.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی گفت:

مطابق این تفاهم‌نامه ویزای گردشگران برای سفر به مصر ۷ روزه و بیشترین زمان اقامت در شرم‌الشیخ مصر خواهد بود. احتمال دارد قاهره، پایتخت مصر نیز به این برنامه اضافه شود، اما هنوز قطعی نشده است. در این مبادله نیز مقرر شده است که از کشور مصر نیز گردشگران برای سیاحت و زیارت به ایران و شهرهایی همچون مشهد، شیراز، شمال کشور و… سفر داشته باشند.

دوایی تصریح کرد:

البته هنوز درخواستی از سمت کشور مصر برای سفر توریست‌های این کشور به ایران نیامده، اما به احتمال ۹۹ درصد از ابتدای مهر درخواست‌های سفر برای تبادل توریست میان ۲ کشور صورت گیرد.

وی ادامه داد:

تفاهم‌نامه امضا شده و قرار شده است دولت نیز کمک کند تا روابط میان ایران و مصر با واسطه‌گری عراق بهتر شود. این تفاهم‌نامه میان بخش خصوصی دو کشور صورت گرفته که احتمالا از ابتدای پاییز در بخش دولتی و در سطح کلان نظام تفاهم‌ نیز صورت خواهد گرفت.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی خاطرنشان کرد:

مطابق این تفاهم‌نامه هیچ پرواز مستقیمی از ایران به مصر نخواهیم داشت. تبادل گردشگر میان دو کشور در ابتدا محدود خواهد بود و میزان تبادل توریست هنوز مشخص نشده و در تفاهم‌نامه چیزی ذکر نشده است.

دوایی در خصوص هزینه‌های احتمالی سفر به مصر برای گردشگران ایرانی بیان کرد:

باید منتظر صدور درخواست‌ها برای جابه‌جایی گردشگران از ابتدای مهر باشیم تا بتوانیم هزینه هتل‌ها را دریافت کنیم، اما هزینه پروازها حدود ۲۴ تا ۳۰ میلیون تومان برای جابه‌جایی گردشگران آب خواهد خورد، البته این رقم نیز دقیق نیست، زیرا ممکن است پروازهای چارتر برقرار شود و هزینه پروازها کاهش یابد.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.