تمام پروازهای ترکیه برقرار است

0 9


زلزله ترکیه تاکنون سه فرودگاه این کشور را تعطیل کرده ‌اما بیشتر خطوط هوایی بین‌المللی به پروازهای خود به ترکیه ادامه می‌دهند.

زلزله ۷/۸ ریشتری ترکیه و سوریه تاکنون بیش از هزاران کشته و ده‌ها هزار مصدوم برجای گذاشته است، با این حال سفرهای هوایی از/به ترکیه برقرار است و فرودگاه استانبول، به‌عنوان قطب اصلی پروازهای بین‌المللی ترکیه بی‌وقفه به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

بر اساس اعلام خطوط هواپیمایی بین‌المللی به نشریه نشنال، پروازهای ترکیه فعلا تحت‌تاثیر این وضعیت قرار نگرفته است. هرچند شرکت هواپیمایی ملی ترکیه، تعدادی از پروازها، از جمله برخی پروازها به چند شهر را که نزدیک به کانون اصلی زلزله در جنوب شرقی ترکیه بوده‌اند، لغو کرده است. در حال خاضر، این شرکت هواپیمایی برای کمک به تلاش‌های جست‌وجو، عملیات نجات را در اولویت قرار داده است.

شرکت هواپیمایی ملی ترکیه گفت:

اولویت عملیاتی ما برای تحویل تیم‌های نجات و تیم‌های متخصص، مواد کمکی و تجهیزات لازم به منطقه برنامه‌ریزی شده است. همچنین، هواپیماهای باری ترکیه در سراسر کشور برای نیروهای امدادی و امنیتی به‌همراه تدارکات، به جاهایی که بیشتر به آن‌ها نیاز است، پرواز می‌کنند.

البته برخی از فرودگاه‌های داخلی ترکیه پروازهای خود را به‌منظور کمک به امدادرسانی به حالت تعلیق درآورده‌اند؛ از جمله فرودگاه بین‌المللی  Gaziantep Oguzeli (غازی عینتاب) که برای همه پروازهای غیرنظامی بسته است، اما به پروازهای امدادی ادامه می‌دهد. رسانه‌های ترکیه گزارش داده‌اند بیش از ۲۶۰۰ نیروی امداد از ۶۵ کشور وارد ترکیه شده‌اند.

 Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.