تهدید و ارعاب روش معمول جمهوری اسلامی با معترضین است

0 51نحوه بازگشت الناز رکابی، قهرمان صخره‌نوردی ایران از مسابقات کره جنوبی، از نگاه دولت آمریکا نیز پنهان نماند.

ودانت پاتل، معاون سخنگوی این وزارتخانه، در کنفرانس خبری روز چهارشنبه گفت: «رژیم و رهبران ایران، سابقه طولانی در نقض حقوق زنان و نقض آزادی بیان آنها دارد. یکی از روشهای آنها تهدید و ارعاب و دست به خشونت زدن است».

پاتل اضافه کرد که «گزارشهایی در مورد مرعوب کردن و تهدید الناز رکابی، تازه ترین نمونه غیرقابل توجیه تاکتیک آنهاست». او به جمهوری اسلامی یادآوری کرد که «جهان و مردم ایران شاهد خواهند بود که با او (رکابی) چطور رفتار خواهد شد».

پاتل بار دیگر جمهوری اسلامی را «دولت حامی خشونت علیه زنان» خواند و گفت: رفتار جمهوری اسلامی نشان می دهد که «از مردم خود می‌ترسد»

اشارهء معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به این که تظاهرات وارد ماه دوم شده، نزدیک شدن به چهلمین روز کشته شدن مهسا امینی، برخورد خشن‌تر نیروهای انتظامی، شمار کشته شدگان و این که کودکان نیز در میان آنها هستند، نشان می‌دهد که دولت آمریکا وقایع ایران را روز به روز دنبال می کند.

پاتل گفت برای مشورت در مورد اینکه چگونه به این رفتار دولت ایران واکنش نشان داده شود، آمریکا با دیگر کشورهای در تماس است.

لیندا تامس-گرینفیلد، سفیر آمریکا در سازمان ملل نیز روز سه شنبه در مصاحبه‌ای با نشریه پیپل (People) گفته بود نمی‌تواند تصور کند که زنان ایران، صرفا بخاطر اینکه خود می خواهند در مورد پوشش خود تصمیم بگیرند امروز «مجبور شده اند چه جهنم و شکنجه‌ای را تحمل کنند.»

سفیر آمریکا در سازمان ملل با اشاره به تصویری از یکی از زنان شرکت‌کننده در تظاهرات که آثار ساچمه سراسر پشت او دیده می‌شد گفته است دنیا باید بلند و رسا از این زنان پشتیبانی کند.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.