تهرانی‌ها در مسیر رودخانه شمال شرق پایتخت تردد نکنند

0 13


رئیس مرکز عملیات اضطراری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از اهالی پایتخت خواست امروز و فردا (۱۶ و ۱۷ آبان) از تردد در مسیر رودخانه شمال شرق تهران خودداری کنند.

با توجه به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر وقوع رگبار و احتمال سیلابی شدن رودخانه‌ها برای مناطق شمال و شمال شرق تهران، رئیس مرکز عملیات اضطراری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از شهروندان خواست تا امروز و فردا (۱۶ و ۱۷ آبان) از تردد در مسیر رودخانه شمال شرق تهران خودداری کنند.

پدرام قودجانی با اعلام هشدار زرد سازمان هواشناسی برای مناطق شمال و شمال شرق تهران افزود:

سامانه هواشناسی برای امروز و فردا پیش‌بینی رگبار کرده و احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های آن منطقه وجود دارد.

وی ادامه داد:

بر اساس داده‌های سامانه هواشناسی، احتمال ریزش ۱۰ میلی‌متر باران در رودخانه‌های فیروز کوه و آبعلی وجود دارد.

رئیس مرکز عملیات اضطراری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ادامه داد: بر اساس داده‌های این سامانه‌ها، احتمال وزش بادهای شدید و نسبتا شدید در مناطق جنوب غربی تهران وجود دارد که در این راستا نیز شهروندان باید نکات ایمنی را رعایت کنند و از توقف در کنار سازه‌های موقت، درختان و سایر اجسام متحرک خودداری کنند.

قودجانی یادآور شد:

البته مرکز عملیات اضطراری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از سازمان‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی خواسته است تا از سازه‌های موقت خود مراقبت جدی داشته باشند زیرا به‌دلیل احتمال وزش باد شدید، پارک خودرو در کنار این‌گونه سازه‌ها می‌تواند خطرآفرین باشد.

به گفته رئیس مرکز عملیات اضطراری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، احتمال آلایندگی هوا از روز چهارشنبه ۱۸ آبان در تهران پیش‌بینی می‌شود.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.