تور مجازی جزایر آری؛ سرزمین‌های دیدنی کشور مالدیو

0 9


جزیره‌های آری از جمله مجمع‌الجزایر کشور مالدیو هستند که با جاذبه‌های دیدنی و آب‌وهوای خود،‌ گردشگران فراوانی را به خود جذب می‌کند و در این مطلب در قالب تور مجازی، به آن سفر خواهیم کرد.

نسخه اولیه این مقاله در تاریخ ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ منتشر شده و در تاریخ ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ به‌روزرسانی شده است.

جاذبه‌ها و دیدنی‌های مشرق زمین آن‌قدر پرتعداد و معرکه هستند که فکر کردن به‌آن‌ها،‌ مدهوش شدن فرد را در پی دارد! قاره‌ کهن از جمله سرزمین‌هایی است که از شرق تا غرب آن،‌ پر است از اسرار و دیدنی‌های پرتعداد؛ اما شرق آسیا همیشه از این منظر، جایگاهی ویژه را در میان گردشگران داشته است. چین، ژاپن، کره، تایلند، هند و بسیاری سرزمین دیگر، از جمله دیدنی‌های شرق این قاره هستند. مالدیو هم یکی از این مناطق است.

مالدیو که شهر ماله پایتخت آن محسوب می‌شود،‌ از جمله کوچک‌ترین کشورهای آسیا و جهان است. کشور مالدیو از هزاران جزیره‌ مختلف تشکیل شده است. جزیره‌هایی که طبیعت بکر در کنار مناظری بی‌نهایت زیبا دارند و کشور نام‌برده را به یکی از مناطق بسیار زیبا و خواستنی برای گردشگران تبدیل می‌کند. تنها ۲۰۲ جزیره از جزایر مالدیو قابل سکونت است. ۸۸ جزیره از کشور هم از جاذبه‌های گردشگری مالدیو هستند و توریست‌های خاص خود را دارند. طبیعت زیبا، آب‌وهوای دل‌پذیر، آیین و فرهنگ به‌خصوص، تفریحات متنوع و موارد بیشتر،‌ مالدیو را به یکی از جاذبه‌های توریستی آسیا تبدیل کرده است. همراه ما باشید تا طی این قسمت از تورهای مجازی، به مجمع‌الجزایر آری از کشور مالدیو سفر کنیم.

پیش‌تر و در قالب یک تور مجازی، به مالدیو جنوبی سفر کرده‌ایم؛ اما حالا به سراغ دو مجمع‌الجزایر این کشور یعنی جزایر واوو (Vaavu) و آری (Ari) سفر می‌کنیم. کشور مالدیو به‌صورت کلی از ۴۰۰ هزار نفر به‌عنوان جمعیت خود میزبانی می‌کند. میانگین یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفری توریست‌های این کشور، از ظرفیت بی‌نهایت بالای صنعت گردشگری مالدیو خبر می‌دهد. مجمع‌الجزایر واوو از جمله کوچک‌ترین جزیره‌های کشور مالدیو است. این بخش از کشور نام‌برده، از نظر جمعیتی که میزبانی می‌کند نیز عددی کوچک را نمایش می‌دهد. جمعیتی بالغ بر ۲۵۰۰ نفر در این منطقه زندگی می‌کنند.

در بخش شمال غربی این جزیره، مجمع‌الجزایر آری قرار دارند. جزایر آری از جمله بزرگ‌ترین جزیره‌ها و از جاهای دیدنی کشور مالدیو هستند. این مجموعه از جزیره‌ها، حدود ۳۰ دقیقه از شهر ماله (با هواپیما) فاصله دارند. مجمع‌الجزایر آری، تعداد بسیار زیادی از جزیره‌های کوچک را در خود جای داده‌اند. جزیره‌هایی که از راه‌های مختلف مثل پل‌ها یا موارد این‌چنینی، به یکدیگر مرتبط شده‌اند. حدود ۱۸ جزیره از این جزایر دارای سکنه و قابل زندگی هستند. ارتباط ایجاد شده با پل‌ها میان این جزایر، باعث می‌شود تا توریست‌ها بتوانند با استفاده از دوچرخه یا با پای پیاده، میان این مناطق رفت‌وآمد داشته باشند.

کلبه های چوبی در حاشیه  جزیره مالدیو

این دو جزیره از منظر جاذبه‌های دیدنی، از جمله سرزمین‌های غنی و به‌شدت جذاب مالدیو هستند. در کل، تمامی جزیره‌های مالدیو مناطقی دیدنی و خوش‌آب‌وهوا هستند که دو مجمع‌الجزایر مورد نظر ما هم از این قائده مستثنی نیستند. پوشش‌های گیاهی سرسبز، آب‌های آبی و زلال، جنگل‌های سرسبز و سواحل باصفا، از جمله دیدنی‌های جزایر آری و واوو هستند. در بخش بالای مطلب می‌توانید به‌صورت مجازی از این جزیره‌ها بازدید کنید. کجارو به‌صورت روزانه مطالب مختلفی را با محوریت تور مجازی و سفرهای تصویری منتشر می‌کند. اگر به این جنس از مطالب علاقه‌مند هستید، بازدید روزانه را از کجارو فراموش نکنید.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.