تور مجازی هانوی ؛ پایتخت زیبای ویتنام

0 7


هانوی، پایتخت جمهوری سوسیالیستی ویتنام، مرکز فرهنگی، سیاسی، تجاری و گردشگری این کشور است که در این قسمت از تورهای مجازی به آن سفر خواهیم کرد.

نسخه اولیه این مقاله در تاریخ ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ منتشر شده و در تاریخ ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ به‌روزرسانی شده است.

ویتنام یکی از کشورهای بسیار زیبا و جذاب شرق آسیا است. این کشور با طبیعت بسیار زیبا و جذاب، کنار آب‌وهوای مطبوع، فرهنگ به‌خصوص، آداب و رسوم منحصربه‌فرد و تاریخ جالب‌توجه، از جمله مناطق شرق آسیا است که توجه هر گردشگری را به خود جلب می‌کند.

هانوی دومین شهر بزرگ کشور ویتنام است. این شهر با ۳,۳۲۹ کیلومتر مربع وسعت، تاریخی سه‌هزار ساله دارد! این شهر از زمان‌ پادشاهانی همچون شاه تانگ لانگ تا زمان اشغال شدن توسط فرانسوی‌ها در دهه‌ ۷۰، نام‌های متنوعی داشته است. هانوی در قرن پنجم میلادی کشف شد. در سال ۱۸۳۱، نام هانوی برای این شهر انتخاب شد. هانوی از دو لفظ ویتنامی Ha به معنی رود و Noi به‌معنی «داخل یا درون» تشکیل می‌شود. نام شهر هانوی به‌خوبی محل جغرافیایی آن میان دو رود هونگ‌ها (Hồng Hà)‌ و تو لیچ (Tô Lịch) را نشان می‌دهد.

همچنین، هانوی جزو شهرهایی از جهان است که در عرصه تولید ناخالص داخلی از سال ۲۰۰۸ سرعت و پیشرفت بسیار بالایی داشته است. علاوه بر این، تولیدات صنعتی، تجارت و توریسم، بزرگ‌ترین صنایع این شهر به حساب می‌آیند. همراه ما باشید تا در جدیدترین قسمت از سری تورهای مجازی، از این شهر زیبا و بی‌نهایت جذاب، دیدن کنیم.

هانوی یک شهر ارزان است و این مورد، علاقه‌ توریست‌ها به بازدید از آن را بیشتر می‌کند. علاوه بر این، جاهای دیدنی هانوی از تنوع بالایی برخوردار است و بر جذابیت آن افزوده است. قصر درباری تانگ لنگ (Imperial Citadel of Thăng Long)، موزه‌ هو چوی (Ho Chi) و دیدنی‌های دیگر، از جمله جاذبه‌های گردشگری هانوی محسوب می‌شوند. هانوی به داشتن رودخانه‌های متنوع مشهور است. بزرگ‌ترین رود این شهر که هو تای (Hồ Tây) نام دارد، در ناحیه‌ شمال شرق پایتخت ویتنام واقع شده است. اطراف این رودخانه و در ناحیه‌ خشکی آن، معبدها و دیدنی‌های زیادی وجود دارد.

شهر هانوی محله‌ها و خیابان‌های زیبا و جذابی نیز دارد. محله‌ قدیمی هوان کین (Hoan Kien) یکی از این جاذبه‌ها است. این خیابان،‌ معماری کلاسیک شهر هانوی را به تصویر می‌کشد و بازدید از آن، به مرور تاریخچه‌ پایتخت ویتنام شباهت دارد. شهر ویتنام در ابتدای قرن بیستم تنها ۳۰ خیابان داشت. همه این خیابان‌ها، اکنون به‌بافت کلاسیک شهر تبدیل شده‌اند و از آن‌ها به‌عنوان دیدنی‌های هانوی یاد می‌شود.

عکس هوایی از آسمان خراش های هانوی

وجود بازارهای مختلف، برگزاری مراسم متنوع و در کل،‌ عناصر جذاب فرهنگی مختلفی که در این شهر کنار هم آمده‌اند، در کنار جاذبه‌های طبیعی دیدنی مثل رودخانه‌ها و پوشش گیاهی سرسبز شهر، کاری می‌کنند تا توریست‌های سراسر دنیا به این شهر جذب شده و از آن بازدید کنند.

به‌وسیله بخشی که در بالا قرار داده شده است، می‌توانید به‌صورت مجازی از هانوی بازدید کنید. کجارو به‌صورت روزانه، مطالب مختلفی با محوریت تورهای مجازی و سفرهای تصویری منتشر می‌کند. اگر به این مطالب علاقه‌مند هستید، بازدید روزانه را از کجارو فراموش نکنید.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.