توفان زمستانی در آمریکا سه نفر را کشت و ساکنان ۶ ایالت را بدون برق گذاشت

0 19


Tornado survivor
توضیح تصویر،

یک نجات یافته از گردباد در ایالت لوئیزیانا

توفان سهمگین زمستانی در جنوب آمریکا خسارات فراوانی برجای گذشته و تا کنون دست کم جان ۳ نفر را در ایالت لوئیزیانا گرفته است.

دهها هزار نفر هم در شش ایالت این کشور با بی‌برقی روبرو هستند و ساکنان دو ایالت ساحلی جورجیا و فلوریدا هم نگران گردبادهای سهمگینی هستند که ممکن است علاوه بر بالا آوردن سطح آب دریا، دکل‌های برق را واژگون و سقف خانه‌های را بشکافد.

بنابر پیش‌بینی هوا، چند ایالت در شرق آمریکا هم منتظر برف و یخبندان در ساعات پایانی روز پنجشنبه و فردا – جمعه ۲۵ آذر – هستند.

در ایالت لوئیزیانا مقام‌ها دست کم سه مرگ بر اثر این شرایط جوی را ثبت کرده‌اند. یکی از این موارد زنی ۵۶ ساله در شهر سنت چارلز پریش در نزدیکی نیواورلئان است که گردباد به خانه او زد و آن را تخریب کرد.

در حومه نیواورلئان دفتر کلانتر از تخریب وحشتناک خانه‌ها و مغازه‌ها خبر داده و گزارش‌های متعددی از سقوط دکل‌های برق و فروریختن ساختمان‌ها مخابره شده است.

یکی از ساکنان نیواورلئان به شبکه سی‌بی‌سی – که با بی‌بی‌سی در آمریکا همکاری می‌کند – گفته تجربه مستقیم او با گردباد در نزدیکی شهر هاروی، «وحشتناک‌ترین چیزی بوده که به عمر خود دیده».

او می‌گوید گردباد به قدری قدرت داشته که او را در حالی که در داخل خودرو شاسی بلند خود نشسته بود، به همراه خودرو از زمین بلند کرده و همزمان نخاله‌ها ساختمانی و اشیایی را که به هوا بلند کرده بود را به شیشه‌های خودرو او می‌کوبانده.

«خیلی سریع اتفاق افتاد. من داشتم به درختان و ساختمان‌ها نگاه می‌کردم که همگی در گردباد تاب می‌خوردند که یک دفعه گردباد من را بلند کرد».

منبع تصویر، Reuters

توضیح تصویر،

گردباد در شهر نیولیبریا در ایالت لوئیزیانا خسارات فراونی برجا گذاشته است

در ایالت ویسکانسن در شمال آمریکا، ۶۰ هزار نفر در خاموشی به سر می‌برند. همین وضعیت هم برای هزاران نفر در ایالت‌ها پنسیلوانیا، ویرجینیا و ویرجینیای غربی، مینه‌سوتا و میشیگان گزارش شده است.

در فلوریدا و جورجیا که در کرانه جنوب شرقی آمریکا قرار دارند، میلیون‌ها نفر همچنان با نگرانی از هشدار وقوع گردباد پناه گرفته‌اند و نگران وزش بادهای سهمگین و مخرب هستند.

در شمال کرانه شرقی این کشور هم کارشناسان یخبندان و برف را برای ساعات آینده تا روز جمعه پیش‌بینی کرده‌اند.

برخی از مناطق باید منتظر بارش برق تا ارتفاع ۶۰ سانتیمتر باشند.

این وضعیت در کانادا هم کم و بیش برقرار است. در حالی که بخش بزرگی از استان اونتاریو روز پنجشنبه را با بارش باران یخی پشت سر گذاشت، در شهرهای اوتاوا – پایتخت و مونترال و کبک سیتی در استان کبک هم انتظار بارش برف سنگین پیش‌بینی شده است.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.