تکذیب ممنوعیت آوازخوانی در پل خواجو

0 7


مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان از ادامه روند اجرای مردمی موسیقی سنتی ایرانی در بخش تحتانی پل خواجو خبر داد.

 مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان از ادامه روند اجرای مردمی موسیقی سنتی ایرانی در بخش تحتانی پل خواجو خبر داد.

 علیرضا ایزدی امروز ۸ اسفندماه سال ۱۴۰۱، با اعلام این مطلب گفت:

بی‌تردید اصفهان یکی از مهم‌ترین مراکز تولد مکاتب موسیقی اصیل ایرانی است، بنابراین فلات مرکزی ایران نقش مهمی در امتداد حیات هنر موسیقی سنتی ایرانی ایفا می‌کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان ادامه داد:

با توجه به معماری خاص پل تاریخی خواجو که به‌صورت ۳ طبقه طراحی‌شده از حدود ۴ سده قبل تاکنون برخی از اصفهانی‌های خوش‌قریحه با حضور در طبقات تحتانی پل خواجو به‌ویژه روی بند سنگی این پل و در طبقه زیرین شاه‌نشین مرکزی این پل همراه بانوای دل‌نشین زاینده‌رود، اقدام به اجرای موسیقی سنتی می‌کردند.

او افزود:

 اگرچه در سال‌های اخیر برخی موسیقی‌های بی‌هویت نیز در این مجموعه برگزار می‌شده که در برخی مقاطع شاهد بروز برخی ناهنجاری‌های اجتماعی و فرهنگی بوده‌ایم، لکن معتقدیم بخشی از شکل‌گیری و امتداد حیات مکتب موسیقی‌ اصیل اصفهان وابستگی تمام و کمالی به اجرای موسیقی سنتی در طبقات زیرین پل خواجو دارد و امیدواریم تا با همکاری نهادهای فرهنگی و اجتماعی موسیقی اصیل ایرانی به حیات خود ادامه دهد.

ایزدی تصریح کرد:

طی روزهای گذشته مطلبی با موضوع ممنوعیت آوازخوانی در پل خواجو در فضای مجازی منتشرشده بود که بدین‌وسیله این ممنوعیت تکذیب شده و همچنان این روند فرهنگی و هنری ادامه خواهد داشت.

 Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.