تکمیل زائرسراها و تشدید نظارت بر اقامتگاه‌ها در ایلام

0 91


معاون گردشگری خبر از تکمیل زائرسراها، نظارت بیشتر بر اقامتگاه‌های رفاهی و ایجاد غرفه‌های صنایع دستی در ایلام، هم‌زمان با بازگشت زائران اربعین حسینی داد.

با توجه به بازگشت زائران ایرانی اربعین حسینی تکمیل زائرسراهای استان ایلام، افزایش نظارت بر اقامتگاه‌های رفاهی و ایجاد غرفه‌های صنایع دستی در این استان در دستور کار قرار گرفت.

علی‌اصغر شالبافیان، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام کرد که ادارات کل استان‌ها مکلف به اطلاع‌رسانی به زائران اربعین هستند و به همین دلیل پویش «هر خانه یک موکب» ایجاد شده که استان ایلام یک نقش مهمی ایجاد کرده است.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اظهار کرد:

تکمیل زائرسراها و ایجاد چشمه‌های سرویس بهداشتی و همچنین نظارت بر اقامتگاه‌های رفاهی در برگشت زائران اقداماتی است که تاکنون انجام شده است.

معاون گردشگری کشور ادامه داد:

همچنین یکی از اقدامات مهم ایجاد غرفه‌های صنایع دستی برای زائران است.

او اضافه کرد:

۱۱۰ غرفه صنایع دستی در استان ایلام ایجاد شده که مورد استقبال زائران نیز قرار گرفته و همچنین در سایر استان‌های منتهی به مرز عراق نیز این نمایشگاه‌ها راه‌اندازی شده است.

این مقام مسئول افزود:

با پیگیری‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیمه هنرمندان صنایع دستی نیز  از دیروز انجام شده که یک نقش حمایتی از این صنعتگران داشته باشیم.

معاون گردشگری ادامه داد:

به‌دلیل اینکه بیشترین تردد زوار در استان ایلام است، ۱۱۰ غرفه صنایع دستی ویژه ایام اربعین دراین استان دایر شده است.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.