جلسه محاکمه نیما مومنی، متهم به قتل بنیانگذار «کش‌اپ»، به تعویق افتاد

0 13جلسه دادگاه نیما مومنی، متهم به قتل «باب‌ لی»، بنیانگذار برنامه «کش‌اپ»، که قرار بود روز سه‌شنبه پنجم فروردین برگزار شود، به دنبال درخواست وکیل متهم از رئیس دادگاه به تعویق افتاد.

نیما مومنی، ۳۸ ساله و مشاور تکنولوژی ساکن در اِمِرویل کالیفرنیا متهم است که با ضربات چاقو باب لی را در مرکز شهر سانفرانسیسکو کشته است.

پائولا کانی، وکیل نیما مومنی، گفت که از دادگاه خواسته است زمان بیشتری برای بررسی مدارک جمع‌آوری شده توسط دادستانی منطقه داشته باشد.

پائولا کانی اضافه کرد که تاکنون به مدارک جمع‌آوری شده توسط دادستانی علیه موکلش دسترسی پیدا نکرده است. او تصریح کرد، آنچه وی اکنون نیاز دارد، عمدتاً نتیجه کالبدشکافی است که هنوز دریافت نکرده است.

بروک جنکینز، دادستان منطقه سانفرانسیسکو، نیز گفت، ممکن است که دریافت نتیجه کالبدشکافی ۶۰ روز طول بکشد.

باب لی، ۴۳ ساله، در ساعت اولیه چهارم آوریل (۱۵ فروردین ) در نزدیکی مرکز شهر سانفرانسیسکو با ضربات چاقو کشته شد. پلیس می‌گوید، باب لی به دنبال مشاجره با نیما مومنی درباره خواهرش کشته شد.

امید طلایی، دستیار دادستان منطقه از قاضی درخواست کرد که به دلیل حضور ۲۰ نفر از اعضای خانواده باب لی در دادگاه، جلسه محاکمه نیما مومنی برگزار شود. امید طلایی همچنین گفت٬ دادستانی قبلاً بسیاری از اسناد و مدارک به دست آمده در خصوص این پرونده را در اختیار وکیل متهم قرار داده است.

قاضی ویکتور هوانگ در نهایت با درخواست وکیل نیما مومنی برای تعویق جلسه دادگاه موافقت کرد و افزود که مظنون تا برگزاری جلسه دادگاه در هفته آینده در زندان خواهد ماند.

پائولا کانی پس از این جلسه دادگاه به خبرنگاران گفت که موکلش نیما مومنی در جلسه آتی دادگاه اعلام «بی‌گناهی» خواهد کرد.

نیما مومنی متهم است که سه ضربه چاقو از جمله دو بار به قفسه سینه باب لی زده است.
ویدئویی نیز از حمله به باب لی توسط دیلی میل منتشر شده است که نشان می‌دهد او درخواست کمک می‌کند.

پائولا کانی روز سه‌شنبه گفت که چیزی از این ویدئو مشخص نیست.

ان‌بی‌سی‌نیوز می‌گوید در صورت اثبات اتهامات، دادگاه نیما مومنی را به ۲۰ سال حبس محکوم خواهد کرد.

با استفاده از ان‌بی‌سی‌نیوزSource link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.