جمعه سالگرد ستار بهشتی است

0 12شاهزاده رضا پهلوی در توییتی با نام بردن از چند تن از کشته‌شدگان اعتراضات سراسری جاری در ایران، برگزاری مراسم چهلم آنها را یادآوری کرد.

او نوشته است: «مراسم چهلم جاویدنامان کنعان آقایی، محمدحسن ترکمان، شیرین علیزاده، محمود کشوری، و سالگرد ستار بهشتی.»

شاهزاده رضا پهلوی همچنین با بیان این که «پیروزی نزدیک است»، افزوده است: «جمعه ۱۳ آبان در سراسر ایران؛ شجاع بودند و پر از شور زندگی.»

ستار بهشتی، وبلاگ نویس و فعال کارگری بود که ۹ سال پیش در بازداشتگاه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران جان خود را از دست داد.

گوهر عشقی، مادر ستار بهشتی که حدودا هشتاد ساله است و تاکنون پوشش چادر داشته، یکی از افرادی است که در حمایت از اعتراضات مردمی و همچنین زنان ایرانی، حجاب از سر برداشت.

شاهزاده رضا پهلوی روز گذشته نیز چهلم میلاد جاویدپور، غزاله چلابی، حسین‌علی کیاکجوری، بهنام لایق‌پور، مهسا موگویی، و حدیث نجفی را یادآوری کرده بود.

دور جدید اعتراضات از ۲۵ شهریور آغاز شده و در همه استان‌های کشور جریان داشته است.

در جریان این دور اعتراضات که پس از مرگ تحت بازداشت مهسا (ژینا) امینی از سر گرفته شده است، تا کنون شعارهایی از جمله «مرگ بر خامنه‌ای»، «مرگ بر دیکتاتور»، «زن، زندگی، آزادی»، «خامنه‌ای قاتله، حکومتش باطله»، «فتنه ۵۷، عامل هر فلاکت»، «این آخرین پیامه، هدف خود نظامه»، «آذربایجان بیدار است، حامی کردستان است»، «کردستان، چشم و چراغ ایران»، «کشتن برای روسری، تا کی چنین خاک بر سری»، «نه روسری، نه توسری، آزادی و برابری»، «فکر نکنید امروزه، قرار ما هرروزه»، «شاه‌چراغ رکس دیگه است، اینم یه نیرنگ دیگه است»، «همونی که چلاقه، قاتل شاه‌چراغه»، «می‌کشم، هر آنکه خواهرم کشت»، «هر یه نفر کشته شه، هزار نفر پشتشه»، «زاهدان، چشم و چراغ ایران»، «مرگ بر جمهوری اسلامی»، «وای به روزی که مسلح شویم»، «رضا شاه،‌ روحت شاد» داده شده است.

مهسا امینی ۲۲ ساله که به همراه خانواده‌اش از سقز به تهران سفر کرده‌ بود، ۲۲ شهریور توسط گشت ارشاد بازداشت و به مرکز پلیس امنیت اخلاقی، مشهور به بازداشتگاه وزرا منتقل شد. او ساعاتی بعد با آمبولانس به بیمارستان کسری برده شد و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد و ۲۵ شهریور جان باخت.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.