جمهوری اسلامی با نظارت بیشتر بر برنامه هسته‌ای خود موافقت کرد

0 5آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و سازمان انرژی اتمی ایران روز شنبه پس از دیدار رافائل گروسی با مقامات جمهوری اسلامی بیانیه‌ای مشترک منتشر کردند.

در این بیانیه که در وبسایت آژانس منتشر شده، به دیدار گروسی با ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری ایران، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران، و محمد اسلامی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران اشاره شده است.

در این دیدارها، اهمیت برداشتن گام‌هایی به منظور تسهیل همکاری‌ها و تسریع در حل مسائل پادمانی باقی‌مانده مورد بررسی قرار گرفته است.

طبق بیانیه، هر دو طرف اذعان کردند چنین تعاملات مثبتی می‌تواند زمینه‌ساز رسیدن به توافق‌های گسترده‌تر در سطح دولت‌ها باشد.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و سازمان انرژی اتمی ایران، بر سر سه موضوع توافق کرده‌اند. تعاملات میان آژانس و ایران با روحیه همکاری و انطباق کامل با صلاحیت‌های آژانس و حقوق و تعهدات جمهوری اسلامی بر اساس توافقنامه پادمان جامع انجام خواهد شد.

همچنین در ارتباط با مسائل پادمانی باقی‌مانده مربوط به سه مکان، جمهوری اسلامی آمادگی خود برای تداوم همکاری و ارائه اطلاعات بیشتر و دسترسی به منظور رسیدگی به این مسائل را اعلام کرد.

و در نهایت، ایران داوطلبانه به آژانس اجازه خواهد داد فعالیت‌های راستی‌آزمایی و نظارتی مناسب بیشتری را انجام دهد. نحوه انجام کارها در جریان نشستی فنی که به زودی در تهران برگزار می‌شود، به توافق دو طرف خواهد رسید.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.