جمهوری اسلامی به بن بست رسیده

0 6در حالی که معترضان در سیستان‌و‌بلوچستان بار دیگر به خیابان‌ها آمدند، مولوی عبدالحمید از رهبران حکومت و همچنین اصلاح‌طلبان انتقاد کرد و گفت جمهوری اسلامی به «بن بست» رسیده است.

آقای عبدالحمید روز جمعه چهارم آذر در سخنرانی هفتگی خود در نمازجمعه اهل سنت زاهدان به انتقادناپذیری رهبران جمهوری اسلامی اعتراض کرد و گفت آنان حاضر نشدند که حرف «منتقدان دلسوز» از جمله خود او را گوش کنند.

امام جمعه اهل سنت زاهدان پیش از این نیز از سفر نماینده خامنه‌ای به زاهدان انتقاد کرده بود.

وی همچنین با اشاره به «سیاست‌های چهل و سه سال» گذشته در جمهوری اسلامی، خطاب به رهبران این حکومت گفت: «فریاد مردم و اعتراض مردم نشان می‌دهد که به بن بست رسیده‌اید و به این صورت نمی‌شود مشکلات کشور حل شود و کشور اداره شود».

مولوی عبدالحمید همچنین به سرکوب اعتراضات در کردستان اشاره کرد و خواستار آزادی همه زندانیان سیاسی به ویژه زندانیان سیاسی کرد شد.

بر اساس ویدئوها و گزارش‌های منتشر شده، شهروندان زاهدان، سراوان، خاش و چابهار پس از نمازجمعه به خیابان‌ها آمدند و بار دیگر علیه حکومت اعتراض کردند.

در حالی که هشت هفته از کشته شدن مردم زاهدان بر اثر شلیک نیروهای حکومتی می‌گذرد، معترضان با اشاره به اعتراضات کردستان شعار دادند: «کرد و بلوچ برادرن، تشنه خون رهبرن».

همچنین ویدئوهای منتشر شده نشان می‌دهد که نیروهای حکومتی روز جمعه به معترضان در خاش تیراندازی کردند.

انتقاد مولوی عبدالحمید از اصلاح‌طلبان

امام جمعه اهل سنت زاهدان همچنین در سخنرانی خود بدون ذکر نام خاصی گفت: «اصلاح‌طلبان جلو آمدند و گفتند ما اصلاح می‌کنیم، ملت از آنان استقبال کردند و رای بالایی به آنان دادند، اما اصلاح‌طلبان کاری از دستشان برنیامد».

مولوی عبدالحمید افزود که بزرگترین انتقاد از اصلاح‌طلبان این است که «اصلاحات انجام ندادند و سکوت کردند و نگفتند که از کجا مانع آنان برای اصلاحات شدند».

امام جمعه زاهدان اصلاح‌طلبان را به «فرصت‌سوزی» متهم کرد و گفت که بر اثر این فرصت‌سوزی، مردم اکنون در فقر گرفتار شده‌اند.

انتقاد آقای عبدالحمید از اصلاح‌طلبان در حالی صورت می‌گیرد که به تازگی محمدعلی ابطحی، از چهره‌های اصلاح‌طلب، اعلام کرده که محمد خاتمی نامه‌ای را درباره اعتراضات اخیر به خامنه‌ای ارسال کرده است.

همچنین وال‌استریت جورنال روز سه‌شنبه به نقل از منابع مطلع گزارش داد که مقام‌های جمهوری اسلامی برای ساکت کردن معترضان دست به دامن بازماندگان روح‌الله خمینی و اکبر هاشمی رفسنجانی شده‌اند که اکنون به اصلاح‌طلبان نزدیکند یا از حکومت فاصله گرفته‌اند.

منابع: شبکه‌های اجتماعی و رادیو فردا؛ م.ت./ب.بSource link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.