جهان خودرو؛ بازگشت خودروساز مشهور ایتالیایی با سه مدل جدید

0 9


جهان خودرو

منبع تصویر، LANCIA

این هفته در جهان خودرو: کانسپت جدید لانچیا و برنامه‌های تازه این خودروساز برای بازگشت به بازار‌های جهان، جزییاتی از نسل جدید لوکس‌ترین مدل آئودی، تغییر نام شرکت کره‌ای سانگ‌یانگ و مجوز استفاده از سیستم خودران در جاده‌های بریتانیا.

بازگشت لانچیا

لانچیا، خودروساز ایتالیایی در هفته طراحی میلان از کانسپتی رونمایی کرد که چهره‌ مدل‌های ده سال آینده این کارخانه را نمایش می‌دهد. براساس این کانسپت که نامش Pu+ra HPE است، سه مدل جدید الکتریکی ساخته خواهد شد. لانچیا با این مدل‌ها قصد دارد پس از سال‌ها رخوت دوباره به بازار خودروهای لوکس برگردد.

لانچیا در سال ۱۹۰۶ میلادی توسط وینچنزو لانچیا برای ساخت ماشین‌های مسابقه تاسیس شد. این شرکت در دهه بیست و سی میلادی به خاطر نوآوری‌هایش به شهرت رسید. لانچیا پس از جنگ جهانی دوم در کنار ساخت ماشین‌های اسپرت به ساخت ماشین‌های لوکس رو آورد.

در دهه هشتاد و نود، لانچیا دچار مشکلات مالی بود و در نهایت فیات کارخانه را خرید. با وجود ساخت مدل‌های موفقی مانند دلتا مشکلات مالی همچنان ادامه پیدا کرد و لانچیا ناگزیر شد از بازارهای جهانی خارج شود. لانچیا در حال حاضر با تولید یک مدل کوچک شهری تنها در ایتالیا فعالیت می‌کند.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.