جهان خودرو؛ تولید یک شاسی‌بلند آمریکایی با فن‌آوری آلمانی

0 23


جهان خودرو

منبع تصویر، FORD

این هفته در جهان خودرو: اولین شاسی‌بلند الکتریکی فورد ویژه بازار اروپا، توقف تولید یکی از مشهورترین ماشین‌های آمریکایی، رونمایی از یک شاسی‌بلند جدید توسط کیا و اعتراض خودروسازان و برخی کشورهای اروپایی به قوانین کاهش آلودگی هوا.

جهانگرد اروپایی فورد

فورد شاسی‌بلند الکتریکی جدیدی رونمایی کرده است که برای بازار اروپا طراحی شده و بر روی پلتفرم فولکس‌واگن ساخته می‌شود. این ماشین که نامش اکسپلورر (Explorer) یا جهانگرد است از اوایل سال ۲۰۲۴ به بازار خواهد آمد.

اکسپلورر نامی آشنا در محصولات فورد است و این کارخانه از دهه نود میلادی شاسی‌بلند بزرگی با همین نام در آمریکا و برخی بازارهای دیگر می‌فروشد. مدیران فورد می‌گویند استفاده از نام اکسپلورر برای مدل جدید اروپایی، سابقه و آمریکایی بودن ماشین را یادآوری می‌کند.

منبع تصویر، FORD

اما اکسپلورر اروپایی هیچ شباهتی به مدل آمریکایی ندارد. ماشین بر روی پلتفرمی ساخته شده که گروه فولکس‌واگن برای ماشین‌های الکتریکی خود ساخته است. فورد و فولکس‌واگن در سال ۲۰۱۹ اعلام کردند که برای ساخت ماشین‌های الکتریکی همکاری می‌کنند و فورد از پلتفرم فولکس‌واگن برای ساخت چند مدل استفاده خواهد کرد. در عوض فولکس‌واگن از تجربه فورد برای ساخت وانت بهره خواهد گرفت.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.