جهان خودرو؛ حراج میلیون دلاری ماشینی که قرار نبود تولید شود

0 19


بوگاتی پس از ساخت یک دستگاه شیرون پروفیله از تولیدش منصرف شد

منبع تصویر، BUGATTI

توضیح تصویر،

بوگاتی پس از ساخت یک دستگاه شیرون پروفیله از تولیدش منصرف شد

این هفته در جهان خودرو: حراج یکی از آخرین مدل‌های بوگاتی شیرون که تنها یک دستگاه از آن ساخته شده است، رونمایی اولین مدل از سری جدید ماشین‌های الکتریکی بیوک. بازگشت یک خودروساز قدیمی ایتالیایی با یک سوپرکار ۱۱۰۰ اسب بخاری و مدل سفارشی زاگاتو به مناسبت صد سالگی همکاری‌ این کارخانه با آلفارومئو.

حراج یک بوگاتی ویژه

بوگاتی ماه آینده یکی از مدل‌های ویژه شیرون را حراج می‌کند که تنها یک دستگاه از آن ساخته شده است. این ماشین نامش شیرون پروفیله است و قرار بود در تعدادی محدود تولید شود، اما بوگاتی از ساخت آن منصرف شد. 

طراحی و ساخت پروفیله در سال ۲۰۲۰ آغاز شد. پس از معرفی مدل اسپرت‌تر شیرون به نام “پور اسپورت”، یکی از مشتریان بوگاتی ایده ساخت مدلی را مطرح کرد که علاوه بر چابکی پور اسپرت، برای مسیرهای طولانی سواری‌اش راحت باشد.

تا طراحی پروفیله به مراحل نهایی برسد، بوگاتی همه ۵۰۰ دستگاه شیرونی را که قرار بود بسازد پیش‌فروش کرده بود و دیگر جایی برای یک محصول جدید نبود. به همین دلیل کارخانه پروژه را متوقف کرد، اما مدیر بوگاتی می‌گوید ماشین آنقدر خوب از آب درآمده بود که شرکت تصمیم گرفت ساخت تنها دستگاه پروفیله را تمام کند.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.