جهان خودرو؛ خواننده مشهور آمریکایی خودروساز شد

0 6


جهان خودرو

منبع تصویر، ATTUCKS

این هفته در جهان خودرو: تاسیس یک کارخانه خودروسازی توسط خواننده هیپ‌هاپ آمریکایی، جزییات تازه از مدل‌های آینده مینی، روش تازه تولید خودرو توسط تسلا و خداحافظی مدیر ایرانی‌تبار اینفینیتی با این کارخانه.

سوپرکار الکتریکی خواننده هیپ‌هاپ

ویکلیف ژان، خواننده مشهور سبک هیپ‌هاپ هفته گذشته با نمایش یک ماشین اسپرت از تاسیس کارخانه خودروسازی خود خبر داد. این کارخانه نامش اتکس (Attucks) است و قرار است این ماشین اسپرت را در شهر میامی در آمریکا تولید کند.

آقای ژان ۵۳ ساله است، در هاییتی به دنیا آمد و در دهه نود میلادی با گروه موسیقی فیوجیز به شهرت رسید. او سه بار برنده جایزه موسیقی گرمی شده و به خاطر همکاری با هنرمندان دیگر از جمله شکیرا هم مشهور است. ویکلیف ژان همچنین در امور خیریه فعال است و در سال ۲۰۱۱ قصد داشت رییس‌جمهور هاییتی شود. او در سال ۲۰۰۹ و در اوج جنبش سبز با خواندن یک آهنگ از معترضان ایرانی حمایت کرد.

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

ویکلیف ژان در دهه نود میلادی با گروه موسیقی فیوجیز به شهرت رسید

علاقه به ماشین جنبه دیگری از زندگی ویکلیف ژان است. او نام کارخانه‌‌اش را از کریسپوس اتکس گرفته است؛ مرد سیاه‌پوستی که در سال ۱۷۷۰ میلادی در شهر بوستون آمریکا به دست نیروهای بریتانیایی کشته شد. قتل او در جریان درگیری که به قتل‌عام بوستون مشهور شد، آغاز انقلابی بود که به استقلال آمریکا منجر شد.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.