جهان خودرو؛ ماشین الکتریکی که شارژ نمی‌خواهد

0 9


کوانتینو

منبع تصویر، NANOFLOWCELL

توضیح تصویر،

کوانتینو ۲۵ از فن‌آوری متفاوت برای ذخیره الکتریسیته استفاده می‌کند

این هفته در جهان خودرو: تولید ماشین الکتریکی با فن‌آوری متفاوت که به شارژ باتری نیاز ندارد، رونمایی از ماشینی در چین که رکورد بنز را شکسته و انتشار جزئیاتی از برج لوکس آستون مارتین در میامی.

ماشین الکتریکی متفاوت

یک شرکت سوئیسی به نام نانوفلوسل قصد دارد ماشین‌ الکتریکی بسازد که به جای استفاده از باتری‌های معمول از فرایندی متفاوت برای تولید الکتریسیته استفاده می‌کند.

تکنولوژی که نانو فلوسل برای تولید الکتریسیته استفاده می‌کند «باتری جریان» نام دارد. در این فن‌آوری الکتریسیته در مایعی ذخیره شده و در دو باک جدا نگهداری می‌شود، سپس در یک فرایند شیمیایی آزاد شده و به موتور فرستاده می‌شود.

منبع تصویر، NANOFLOWCELL

توضیح تصویر،

باک‌ کوانتینو را می‌توان در چند دقیقه پر کرد

در حال حاضر ماشین‌های الکتریکی برای شارژ باتری‌هایشان نیاز به زمان طولانی دارند. اما ماشین‌هایی که از «باتری جریان» استفاده می‌کنند مانند ماشین‌های بنزینی و گازوییلی در چند دقیقه سوخت‌گیری می‌کنند. موادی هم که در این فن‌آوری استفاده می‌شود از باتری‌های کنونی ارزان‌تر است و محیط زیست را کمتر آلوده می‌کند.

نانو فلوسل در سال ۲۰۱۶ چند کانسپت را که با این فن‌آوری ساخته بود در نمایشگاه خودروی ژنو نمایش داد. یکی از این مدل‌ها ماشین اسپرتی به نام کوانتینو ۲۵ است که دو باک ۱۵۰ لیتری در کف ماشین دارد. ماشین با هر بار پر کردن این باک‌ها تا ۲۰۰۰ کیلومتر حرکت می‌کند. حداکثر سرعت ماشین ۲۵۰ کیلومتر در ساعت و شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعتش زیر سه ثانیه اعلام شده است.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.