جهان خودرو؛ «ماشین هیدروژنی ب‌ام‌و به بازار می‌آید»

0 5


ماشین هیدروژنی ب‌ام‌و

منبع تصویر، BMW

توضیح تصویر،

ماشین هیدروژنی ب‌ام‌و

این هفته در جهان خودرو: تصمیم ب‌ام‌و برای تولید انبوه ماشین‌های هیدروژنی، شاسی‌بلند جدید خودروساز ایرانی‌تبار، خودروساز جدید چینی که محصولات لوکس الکتریکی می‌سازد و حراج ماشینی که از موتور هواپیما نیرو می‌گیرد.

ب‌ام‌و هیدروژنی

ب‌ام‌و می‌گوید اولین مدل هیدروژنی خود را تا پایان دهه جاری میلادی در حجمی انبوه تولید خواهد کرد. بورگن گولدنر، از مدیران پروژه ماشین‌های هیدروژنی ب‌ام‌و این خبر را همزمان با آغاز آزمایش تعداد محدودی از این ماشین‌ها اعلام کرد.

ماشین‌ هیدروژنی از طریق ترکیب هیدروژن با اکسیژن هوا الکتریسیته تولید می‌کند. این ماشین هوا را آلوده نمی‌کند و با هر بار سوخت‌گیری مسیری طولانی‌تر از ماشین‌های الکتریکی حرکت می‌کند. ماشین‌های هیدروژنی برخلاف ماشین‌های الکتریکی به زمان زیادی برای شارژ باتری نیاز ندارند و در چند دقیقه سوخت‌گیری می‌کنند.

منبع تصویر، BMW

توضیح تصویر،

ماشین هیدروژنی ب‌ام‌و در سال ۲۰۱۹ ساخته شد

ب‌ام‌و در سال ۲۰۱۹ یک مدل هیدروژنی براساس شاسی‌بلند X5 ساخت. این ماشین با هر بار سوخت‌گیری می‌تواند تا ۵۰۴ کیلومتر حرکت کند. شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت این ماشین کمتر از شش ثانیه است و ۴۰۱ اسب بخار قدرت دارد. حداکثر سرعت ماشین ۱۸۰ کیلومتر در ساعت است.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.