حامد اسماعیلیون از گروه منشور مهسا کنار کشید: «تحمیل نظر در دموکراسی نمی‌گنجد»

0 9


اعتراضات

منبع تصویر، PS752JUSTICE / YOUTUBE

حامد اسماعیلیون، فعال حقوق بشر، از اعضای خانواده‌های قربانیان هواپیمای اوکراینی و چهره برجسته مخالفان جمهوری اسلامی طی ۷ ماه گذشته، با انتشار بیانیه‌ای در توییتر از «فشار بیرونی» بر اعضای «گروه جورج تاون» سخن گفته و کناره‌گیری خود از این ائتلاف را اعلام کرده است.

آقای اسماعیلیون با اشاره به «فشار بیرونی» بر اعضای «گروه جورج تاون» در پستی توئیتری با عنوان«گزارشی به مردم» نوشته است: «متاسفانه کار در این زمینه در گروه همبستگی به خوبی پیش نرفت. گروه‌های فشار از بیرون از جمع با شیوه‌های غیردموکراتیک می‌کوشیدند مواضع خود را بر جمع تحمیل کنند. تحمیل نظر در دموکراسی نمی‌گنجد و توافق اعضای گروه، نه فقط عضوی از آن، از شرایط حرکت دموکراتیک است.»

آقای اسماعیلیون دراین بیانیه گفته: «بنا دارم با بسیاری از گروه‌ها، چهره‌های سیاسی و مدنی گفتگو کنم تا این همکاری‌ها گسترده‌تر شود. دادخواهی برای پرواز PS752 را نیز به جدیت دنبال می‌کنم».

او در بیانیه خود آورده است است: «من به پیروزی انقلاب مردم باور دارم و بر این باورم که انقلاب همچنان باید در ایران هدایت شود و کار ما در خارج از کشور نهایتا قدرتمند کردن مردم، شبکه‌ها و نهادهای داخل کشور، همراهی با مردم انقلابی و فراهم کردن امکاناتی است که به آن‌ها خدمت کند.»Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.