حامد حدادی؛ ستاره‌ای که با پای برهنه شروع کرد و با یک «دست» به ان‌بی‌ای رفت

0 6


حامد حدادی

منبع تصویر، Getty Images

  • نویسنده, سعیده فتحی
  • شغل, خبرنگار ورزشی

حامد حدادی ستاره دو دهه بسکتبال ایران و آسیا پس از بازی با لبنان و پایان رقابت‌های ایران در جام جهانی ۲۰۲۳ از تیم ملی خداحافظی کرد. این بازیکن بعد از ۲۳ سال حضور تاثیرگذار در بسکتبال ایران بازنشسته شد. ستاره بی‌چون و چرای بسکتبال ایران سفرش را از سخت‌ترین موقعیت آغاز کرد و به اوج این ورزش در رده ملی رسید.

حضور پررنگ او در زمین، همراه با مهارت‌های استثنایی و عزم استوارش حدادی را به چهره‌ای کم‌نظیر در ورزش ایران بدل کرده است. این مطلب نگاهی دارد به سرنوشت این چهره برجسته ورزش ایران که تنها بسکتبالیست این کشور است که به ان‌بی‌ای، معتبرترین لیگ بسکتبال دنیا، رسیده است.

عشق به فوتبال در زمین‌های خاکی

شاید کمتر کسی بداند که این بازیکن با قد دو متر و ۱۸ سانتی‌متری، ورزش را از زمین‌های خاکی فوتبال شروع کرده است. او که ۲۹ اردیبهشت ۱۳۶۴ در اهواز به دنیا آمد، خیلی زود متوجه تفاوتش با دیگر هم سن و سال‌های شد. شاید در همان روز نخست مدرسه، وقتی روی نیمکت اول نشسته بود و هنگامی که صدای بقیه دانش آموزان درآمد، معلم مجبور شد او را به آخر کلاس هدایت کند تا بقیه بتوانند تخته را ببینند.

عاشق فوتبال بود و مثل اکثر جنوبی‌ها به استقلال علاقه داشت، برای همین در نوجوانی بیشتر وقتش را در زمین‌های خاکی می‌گذراند.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.