حمایت پارلمان بریتانیا از تروریستی خواندن سپاه

0 22نمایندگان پارلمان بریتانیا روز پنجشنبه به افزودن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فهرست سازمان‌های تروریستی ممنوعه در بریتانیا رای مثبت دادند.

به گزارش اسکپرس، مجلس عوام بریتانیا به اتفاق آرا از طرحی حمایت کرد که از دولت می‌خواهد عضویت یا دعوت به پشتیبانی از سپاه پاسداران را جرم تلقی کند.

در همین حال یک مقام بریتانیایی روز پنجشنبه در پارلمان گفت که دولت هنوز به تصمیم نهایی در مورد افزودن سپاه به این فهرست نرسیده است.

به گزارش رویترز، لئو دوچرتی، از مقامات وزارت امور خارجه بریتانیا، در جریان بحثی درباره وضعیت در ایران، گفت که دولت درخواست‌ها و صداهای متحدی را که خواستار قرار دادن سپاه به عنوان سازمانی تروریستی هستند مورد توجه قرار می‌دهد و جدی می‌گیرد.

قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی به این معنی است که عضویت در سپاه، شرکت در جلسات آن سازمان، و حمل آرم آن در ملأعام در بریتانیا عملی مجرمانه خواهد بود. سپاه در حال حاضر تحت تحریم‌های بریتانیا است.

با سرکوب مرگبار معترضان در ایران، درخواست‌ها از کشورهای اروپایی برای افزودن سپاه به فهرست سازمان‌‌های تروریستی افزایش یافته است. طرفداران این اقدام می‌گویند سپاه در سرکوب معترضان نقش دارد.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.