حواله پول افغانها به پاکستان «بیش از سه برابر» شده است

0 7


دختر دانش آموز مهاجر افغان در اسلام آباد نوت می گیرد

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

دختران پناهجویان افغان در اسلام آباد در یک کمپ پناهجویان درس می‌خوانند در حالی که تحصیل دختران بالاتر از کلاس ششم در افغانستان منع شده است

شمار زیادی از افغانهای مقیم کشورهای اروپایی و آمریکا برای حمایت مالی اعضای خانواده‌هایشان، به پاکستان پول می‌فرستند و بعضی از خانواده‌های پناهجویان که از افغانستان به پاکستان رفته‌اند با این کمک خرجی زندگی می‌کنند.

بر اساس آمار رسمی ‌پاکستان پس از بازگشت طالبان به قدرت، حدود ۲۵۰ هزار افغان به این کشور پناه برده‌اند. این تعداد علاوه بر بیش از ۱/۵ میلیون مهاجری‌ایست که سال‌هاست در این کشور زندگی می‌کنند.

آمار دقیق پولی که شهروندان افغانستان از این طریق وارد چرخه اقتصادی پاکستان می‌کنند، مشخص نیست، اما چند صراف به بی‌بی‌سی  گفتند در یک سال اخیر میزان حواله پول توسط افغانها به پاکستان «سه تا چهار برابر» شده است.

یک صراف در لندن به بی‌بی‌سی گفت: «اخیرا انتقال پول توسط افغانهای مقیم بریتانیا به پاکستان زیادتر شده است. مشتریان ما می‌گویند خانواده و دوستانشان به پیشاور یا اسلام‌آباد نقل مکان کرده‌اند و برای تامین مصارف آنها نسبت به گذشته حالا باید پول بیشتری بفرستند».Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.