حواله پول افغانها به پاکستان «بیش از سه برابر» شده است

0 10


  • نویسنده, سید انور
  • شغل, بی‌بی‌سی
دختر دانش آموز مهاجر افغان در اسلام آباد نوت می گیرد

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

دختران پناهجویان افغان در اسلام آباد در یک کمپ پناهجویان درس می‌خوانند در حالی که تحصیل دختران بالاتر از کلاس ششم در افغانستان منع شده است

شمار زیادی از افغانهای مقیم کشورهای اروپایی و آمریکا برای حمایت مالی اعضای خانواده‌هایشان، به پاکستان پول می‌فرستند و برخی خانواده‌های پناهجویانی که از افغانستان به پاکستان رفته‌اند با این پول کمک خرج زندگی می‌کنند.

بر اساس آمار رسمی ‌پاکستان پس از بازگشت طالبان به قدرت، حدود ۲۵۰ هزار افغان به پاکستان پناه برده‌اند. این تعداد علاوه بر بیش از ۱/۵ میلیون مهاجری که سال‌هاست در این کشور زندگی می‌کنند.

آمار دقیق پولی که از این طریق شهروندان افغانستان وارد چرخه اقتصادی پاکستان می‌کنند، مشخص نیست، اما چند صراف به بی‌بی‌سی  گفتند در یک سال اخیر میزان حواله پول توسط افغانها به پاکستان «سه تا چهار برابر» افزایش یافته است.

یک صراف در لندن به بی‌بی‌سی گفت: «اخیرا انتقال پول توسط افغانهای مقیم بریتانیا به پاکستان افزایش یافته است. مشتریان ما می‌گویند خانواده و دوستانشان به پیشاور یا اسلام‌آباد نقل مکان کرده‌اند و برای تامین مصارف آنها نسبت به گذشته حالا باید پول بیشتری ارسال کنند».Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.