حیات وحش کانادا؛ تنوع باشکوه زندگی

0 12


مسابقه عکاسی حیات‌وحش کانادا با معرفی برندگان سال ۲۰۲۳ به کار خود پایان داد.

«مسابقه عکاسی سال حیات‌وحش کانادا» (Canadian Wildlife Photography of the Year) در سال ۲۰۲۳ برگزار شد و ۱۵ عکاس برنده معرفی شدند. تصاویر منتخب نه‌تنها تنوع زیستی شگفت‌انگیز کانادا را به تصویر می‌کشند، بلکه استعداد جامعه عکاسی این کشور را به نمایش می‌گذارند.

در مسابقه عکاسی حیات‌وحش ۲۰۲۳ کانادا، ۱۴,۰۰۰ اثر مورد داوری قرار گرفتند که عکس‌های «ژان کریستف لمی» (Jean-Christophe Lemay) بهتر از بقیه بودند. او توانست برنده سال این دور از مسابقات شود و جایزه بزرگ ۵۰۰۰ دلاری را دریافت کند.

عکاس سال مسابقه حیات وحش کانادا

گوزن قطبی

عکاس: Jean-Christophe Lemay، «گوزن جنگلی» در حال عبور از منطقه‌ای یخبندان در ارتفاعات «شبه‌جزیره گاسپه» (Gaspe Peninsula) در استان کبک 

سیاهگوش کانادایی و فرزندش

عکاس: Jean-Christophe Lemay، «سیاه‌گوش کانادایی» و فرزندش در منطقه‌ای حفاظت‌شده در استان کبک 

ستاره دریایی

عکاس: Jean-Christophe Lemay، ستاره دریایی درست زیر سطح «خور سنت لارنس» (St. Lawrence Estuary) در زمان غروب خورشید در شهرک ریموسکی

برندگان دسته حیوانات خشک‌زی

روباه قطبی

برنده جایزه نفر اول: Louis-Pierre Ouellet، روباه قطبی در «جزیره بایلت» (Bylot Island) در منطقه «نوناووت» (Nunavut)

سمور جنگلی در برف

برنده جایزه نفر دوم: Jean-Simon Begin، عکاس در حال تعقیب رد سیاه‌گوش در جنگلی در شمال انتاریو بود که به سموری جنگلی برخورد کرد. این سمور که یک خرگوش صحرایی را دنبال می‌کرد، به سوژه عکاس تبدیل شد.

برندگان دسته حیوانات بال‌دار

تعداد زیادی سفیدغاز شمالی

برنده جایزه نفر اول: Brittany Crossman، «سفیدغاز شمالی» با وسایل ساخت لانه، به گروهی از هم‌نوعان خود در «جزیره بوناونتور» (Île Bonaventure) در استان کبک ملحق می‌شود. این جزیره کوچک هر سال تابستان میزبان بیش از ۲۰۰,۰۰۰ پرنده از جمله سفیدغاز شمالی است.

سه جغد بزرگ روی شاخه درخت

برنده جایزه نفر دوم: Mary Madden، سه جغد خاکستری بزرگ روی شاخه درختی در نزدیکی شهر کملوپس نشسته‌اند. جغدهای خاکستری بزرگ در زمان فراوانی غذا می‌توانند تا پنج تخم بگذارند. جوجه‌ها بعد از حدود یک ماه از لانه بیرون می‌آیند و پس از یک تا دو هفته، اولین پرواز خود را تجربه می‌کنند.

برندگان دسته زندگی دریایی

تعداد زیادی سمور دریایی

برنده جایزه نفر اول: Chase Teron، سمورهای دریایی کنجکاو در حال تماشای گروهی از قایق‌رانان، از جمله عکاس، در سواحل غربی جزیره ونکوور هستند.

شقایق دریایی

برنده جایزه نفر دوم: Eli Wolpin، شقایق دریایی در جنگل کتانجک (نوعی جلبک بزرگ) در شمال جزیره ونکوور

برندگان جوایز افتخاری

سمندرک سخت پوست روی قارچ

عکاس: Liz Towers، «سمندرک سخت‌پوست» در شهر دلتا در بریتیش کلمبیا؛ این سمندرها در صورت خورده‌شدن بسیار سمی هستند و فقط «مارهای بندجورابی» می‌توانند سم آن‌ها را تحمل کنند.

مرغان دریایی

عکاس: Brandon Broderick، مرغان دریایی در «رودخانه اسکینا» (Skeena River) واقع در بریتیش کلمبیا

نوعی عنکبوت

عکاس: Alex McKerracher، «عنکبوت جهنده برنزی» در «منطقه حفاظت‌شده رابرت ادمونسون» (Robert Edmondson Conservation Area) 

خرگوش قطبی

عکاس: Eric R. Smith، خرگوش دم‌سفید در دمای منفی ۲۰ درجه سانتی‌گراد در گودالی برفی پناه گرفته است.

راکون در کنار رودخانه

عکاس: Audrey Carpentier، یک راکون در «پارک ملی بیک» (Bic National Park) پنجه‌های خود را در آب می‌زند. عکاس برای گرفتن این پرتره، در کنار آب منتظر بهترین فرصت بود.

تعداد زیادی بچه ماهی

عکاس: Shane Gross، تعداد زیادی «ناوبان‌ماهی» (Midshipman fish) تازه متولد شده در شرق جزیره ونکوور، بریتیش کلمبیا

جغد برفی

عکاس: Simon d’Entremont، جغد برفی روی تله خرچنگ؛ جغدهای برفی به‌ندرت از استان‌های دریایی کانادا بازدید می‌کنند؛ اما زمانی که به این مناطق می‌روند، برای یافتن غذا راهی سواحل می‌شوند.

از تماشای تصاویر مسابقه عکاسی حیات‌وحش کانادا لذت بردید؟ اگر به‌جای هیئت داوران بودید، کدام تصویر را شایسته مقام نخست این دور از مسابقات می‌دانستید؟ حتما کاربران کجارو را در جریان دیدگاه خود قرار دهید.

چنانچه در زمینه عکاسی فعالیت دارید، می‌توانید مجموعه تصاویرتان را همراه با معرفی کوتاهی از خود به آدرس ایمیل info[at]kojaro.com ارسال کنید تا در صورت تایید، با نام شما منتشر شود.

عکاس تصویر کاور:  Dave Sandford، کسب جایزه افتخاری؛ روباه‌های قطبی در تمام طول زمستان فعال هستند و اغلب خرس‌های قطبی را دنبال می‌کنند تا بقایای غذای آن‌ها را بخورند.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.