خامنه‌ای خواستار اشد مجازات عاملان شد؛ بازداشت خبرنگار پیگیر مسمومیت دختران در قم

0 5


خامنه‌ای

منبع تصویر، KHAMENEI.IR

سه ماه پس از آغاز مسمومیت زنجیره‌ای مدارس و دانشگاه‌های عمدتا دخترانه در ایران، آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، در اولین واکنشش گفت خواستار «اشد مجازات» عاملان شد. همزمان و با ادامه مسمومیت‌‌های زنجیره‌ای، یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در اظهاراتی نادر گفت این «یک حرکت سازمان یافته» است. در عین حال خبرها گزارش شده است که علی پورطباطبایی، خبرنگار پیگیر این مسمومیت‌‌ها بازداشت شده است.

امروز آقای خامنه‌ای در سخنانی کوتاه در مراسم نهال کاری به مسمومیت‌های گسترده دانش آموزان عمدتا دختر در مدارس نقاط مختلف ایران پرداخت و گفت «این جنایتی است، هم در حق معصوم‌ترین عناصر یک جامعه، یعنی کودکان، و هم موجب رعب، موجب ناامنی، موجب ناامنی روانی جامعه، نگرانی خانواده‌ها».

او گفت: «اگر چنانچه کسانی محکوم شدند، عفوی هم در مورد اینها وجود نخواهد داشت؛ این را همه بدانند». رهبر حکومت گفت عاملان «حتما بایستی مجازات بشوند و مجازات اینها موجب عبرت بشود».

واکنش مقام‌های ایران و اطلاع‌رسانی درباره این مسمویت‌های استنشاقی در ماه‌های گذشته با انتقادهای بسیاری مواجه شده است. دولت پیشتر اعلام کرده بود وزارت اطلاعات و آموزش و پرورش در تلاش برای یافتن علت مسمومیت‌ها هستند. سپس دولت از وزارت کشور خواست تا اطلاع‌رسانی درباره این مسمومیت‌ها را به عهده بگیرد.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.