خامنه‌ای در مورد «پشت پرده حوادث اخیر» سخنرانی کرده است

0 54پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر رهبر جمهوری اسلامی روز دوشنبه ۱۱ مهر سه تصویر از سان دیدن علی خامنه‌ای از افرادی مربوط به نیروهای نظامی و انتظامی منتشر کرد و نوشت که این تصاویر مربوط به همین روز است.

این پایگاه نوشت که «مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های نیروهای مسلح صبح امروز با حضور» علی خامنه‌ای «در دانشگاه افسری و تربیت پلیس امام حسن» برگزار شده است.

خبرگزاری ایرنا هم افزوده است که او در این روز و در این مراسم از آنچه «از پشت پرده حوادث اخیر و ظلم به ملت ایران» دانسته، سخن گفته است و «گزارش سخنرانی رهبری در این مراسم تا ساعاتی دیگر منتشر خواهد شد.»

علی خامنه‌ای در روزهای اخیر در انظار عمومی ظاهر نشد و با وجود گذشت سه هفته از اعتراضات ضدحکومتی در ایران، درباره این اعتراضات اظهارنظر نکرده است.

پیشتر وبسایت خامنه‌ای از یک سخنرانی او در روز ۳۰ شهریور در جمع نظامیان خبر داده بود که در آن نیز رهبر جمهوری اسلامی اشاره‌ای به مرگ مهسا امینی و اعتراضات پس از آن نکرد.

این در حالی است که قبل از شروع اعتراضات، روزنامه نیویورک‌تایمز از بیمار شدن علی خامنه‌ای و انجام یک عمل جراحی روی او خبر داده بود.

نیویورک‌تایمز در میانه اعتراضات نیز تاکید کرد که گزارش این روزنامه آمریکایی در مورد بیماری و جراحی اخیر رهبر جمهوری اسلامی ایران درست بوده است.

همچنین پیش از آغاز اعتراضات، در پی لغو مراسم رسمی دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری با خامنه‌ای و همچنین لغو سخنرانی او برای بسیجیان گرگان، گمانه‌زنی‌هایی درباره وضعیت جسمی او به ویژه در شبکه‌های اجتماعی به وجود آورد.

علی خامنه‌ای از سال ۱۳۶۸ تاکنون به عنوان «ولی فقیه» و فرمانده کل نیروهای مسلح، قدرت اصلی حکومت ایران را در دست دارد.

انتشار خبر درباره «دیدار خامنه‌ای با نیروهای مسلح» در میانه اعتراضات ایران می‌تواند حمایت او از سرکوب اعتراضات ایران تلفی شود.Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.