خامنه‌ای: کسانی که حجاب کامل ندارند را نباید متهم به بی‌دینی و ضد انقلابی کرد

0 22


آیت الله علی خامنه ای گفته «کسانی که حجاب ضعیف دارند هم دختران خود ما هستند»

منبع تصویر، khamenei.ir

توضیح تصویر،

آیت الله علی خامنه‌ای گفته «کسانی که حجاب ضعیف دارند هم دختران خود ما هستند»

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در چهارمین ماه اعتراضات در ایران که ابتدا به مرگ مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد و در اعتراض به حجاب اجباری آغاز شد، گفته است «کسانی که حجاب کامل ندارند را نباید متهم به بی‌دینی و ضد انقلابی کرد».

در حالی که در ماه های اخیر زنان ایرانی در اعتراض به دخالت های حکومت در زندگی شخصی شهروندان و اعمال حجاب اجباری و پوشش مورد تایید حکومت، به شکل کم سابقه ای استفاده از حجاب را کنار گذاشته اند و در سطح شهرها بدون روسری حاضر می شوند، آقای خامنه ای گفته «کسانی که حجاب ضعیف دارند هم دختران خود ما هستند» اما درباره اختیاری یا اجباری بودن حجاب سخنی نگفته است.

سخنرانی آقای خامنه ای در حضور از جمعی از «بانوان فرهیخته، مادران برگزیده و فعالان عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی و علمی» بوده و طی آن وی به تندی از کشورهای غربی انتقاد کرده است.

آقای خامنه ای دستمزد زنان در کشورهای غربی را نسبت به مردان کمتر توصیف کرده و گفته «وقاحت غرب اینجا ظاهر می‌شود که اینها با این همه ضربه‌ای که به زن به حیثیت زن به کرامت زن وارد آوردند خودشان را پرچمدار حقوق زن وانمود می‌کنند یعنی واقعا این نهایت وقاحت است».Source link

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.